Premier Szwecji jest fanką System of a Down. „Są niesamowici”

Nie ufamy żadnym władzom, ale szwedzka premier skradła nasze serca. Szefowa rządu Szwecji właśnie przyznała się, że jest fanką System of a Down.

Po tym, jak książę William, prawomocny następca tronu Zjednoczonego Królestwa, zdradził, że jest fanem AC/DC, nic nas już nie zdziwi. Tym razem premier Szwecji zdradziła swoje muzyczne upodobania. Magdalena Andersson, która objęła urząd w listopadzie ubiegłego roku, wyjawiła, czego słucha, w rozmowie z radiostacją Bandit Rock.

Okazuje się, że szwedzka premier szczególnym upodobaniem darzy mocniejsze odmiany muzyki.

– Jeśli chodzi o rocka, to System of a Down. Są niesamowici – stwierdziła Andersson.

Kiedy prowadzący rozmowę próbowali dociec, czy utwory System of a Down goszczą na domowej playliście najważniejszej kobiety w szwedzkim rządzie, Andersson z entuzjazmem odparła: „Oczywiście, przede wszystkim wtedy, gdy mamy imprezę!”.

Nie sądzimy, by Andersson słuchała „Fuck the System”, wykonując służbowe obowiązki, ale po godzinach każdy ma prawo być sobą, nawet premier Szwecji, która ma w sobie gen metalówy. Szanujemy to.

CZYTAJ TEŻ: KSIĄŻĘ WILLIAM JEST FANEM AC/DC. W PONIEDZIAŁKI BUDZI GO „THUNDERSTRUCK”

Przypomnijmy: w ubiegłym roku System of a Down nieoczekiwanie zaprezentowali dwa nowe utwory. Jak tłumaczyli członkowie grupy, single „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz” były jej reakcją na konflikt w Górskim Karabachu i będącą jego następstwem gehennę mieszkańców Armenii. Kapela od razu zaznaczyła, że w najbliższym czasie nie będzie pracowała nad nową muzyką. Ubiegłoroczna reaktywacja System of a Down miała charakter jednorazowy.

Koszulki System of a Down oraz pełną ofertę merchu zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.