Powrót Linkin Park? Zespół pracuje nad nowym materiałem

Powrót Linkin Park? Zespół, którego karierę przerwała nieoczekiwana śmierć wokalisty Chestera Benningtona, pracuje nad nową muzyką. Potwierdził to basista Dave „Phoenix” Farrell.

Od momentu samobójczej śmierci Chetera Benningtona w 2017 r. pozostali członkowie Linkin Park zagrali jeden koncert: poświęcone pamięci swojego nieodżałowanego lidera show „Linkin Park and Friends: Celebrate Life in Honor of Chester Bennington”. Od tego momentu zespół nie wydał żadnej nowej muzyki ani nie pojawiał się w mediach.

W lipcu miną trzy lata od śmierci Benningtona. Czy kiedykolwiek doczekamy się powrotu Linkin Park? Taki scenariusz wydaje się realny. Dave „Phoenix” Farrell, basista popularnej formacji, zdradził, że zespół pracował nad nowym materiałem jeszcze przed pandemią koronawirusa.

– Jako zespół pisaliśmy nowy materiał, zanim to wszystko się zaczęło – zdradził Farrell, goszcząc w podcaście Dan Really Likes Wine.

– W tej chwili widujemy się na Zoomie (popularna platforma do wideokonferencji – red.). Jemy razem lunche, mówimy sobie: „Cześć”, ale nie jesteśmy w stanie spotkać się, żeby pisać i wspólnie zajmować się tworzeniem. Na razie staramy się pracować w domach – dodał Farrell.

Farell po raz kolejny wypowiada się o powrocie Linkin Park. O możliwości reaktywacji grupy muzyk wspominał już w 2018 r.

– Wciąż uwielbiamy się widywać. Spędziliśmy ze sobą trochę czasu. Przypuszczam, że znów będziemy tworzyć razem muzykę. Wszyscy tego chcemy. Musimy jednak ustalić, co chcemy robić i jak ma to wyglądać – mówił wówczas basista.

Otwarci na come back Linkin Park wydają się też pozostali członkowie zespołu. Od czasu do czasu temat porusza m.in. Mike Shinoda. Powrót Linkin Park z pewnością byłby dużym wydarzaniem, niezależnie od tego, kto miałby stanąć za mikrofonem.

Chester Bennington zmarł 20 lipca 2017 r. Do Linkin Park dołączył w 1999 r., odnosząc z zespołem wiele sukcesów, m.in. wielokrotnie trafiając do zestawień najważniejszych wokalistów rockowych wszech czasów. Dyskografię Linkin Park zamyka wydany krótko przed jego śmiercią album „One More Light”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV