Ponad 60 dodatkowych pociągów pojedzie na Pol’and’Rock

Wygląda na to, że zamieszanie związane z pociągami na Pol’and’Rock Festival wyszło na dobre uczestnikom imprezy. Dzięki mobilizacji samorządów i deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego na festiwal uruchomionych zostanie ponad 60 dodatkowych połączeń!

Dokładnie 61 dodatkowych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników Pol’and’Rock Festival. Aż 46 składów to pociągi zorganizowane przez samorządy wojewódzkie i urzędy marszałkowskie. Pozostałe połączenia zapewnione zostały dzięki interwencji premiera Mateusza Morawieckiego. Podstawią je spółki Przewozy Regionalne i PKP Intercity.

Rozkład jazdy ma być dostępny w serwisie Portal Pasażera. Bilety na dodatkowe pociągi będzie można kupić po 17 lipca.

– To, że na takie wydarzenia, jak wielki, letni festiwal muzyczny, najlepiej jest dojeżdżać środkami komunikacji zbiorowej, wydawałoby się oczywiste dla wszystkich. Podróż pociągiem jest bezpieczniejsza i tańsza niż dojazd np. samochodem. Dlatego cieszymy się, że po zaskakującej decyzji Przewozów Regionalnych o odmowie zadysponowania pociągów, pierwsi pomocną dłoń do uczestników festiwalu wyciągnęli marszałkowie województw, zapewniając aż 46 połączeń kolejowych – komentuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.

Przypomnijmy: jeszcze w czerwcu wydawało się, że dojazd pociągiem na Pol’and’Rock będzie niemożliwy. Najpierw spółka Przewozy Regionalne zapowiedziała, że nie podstawi dodatkowych pociągów do Kostrzyna nad Odrą, a następnie jeszcze gorsze wieści przekazała spółka PKP Intercity, której składy miały celowo omijać Kostrzyn w czasie trwania festiwalu. W odpowiedzi pomoc zadeklarowały samorządy, oferując uruchomienie pociągów własnym sumptem. Koniec końców zainterweniował Mateusz Morawiecki, który polecił przygotowanie dodatkowych pociągów dla uczestników „najpiękniejszego festiwalu świata”.

Siecią dodatkowych połączeń na tegoroczny Pol’and’Rock Festival zostaną objęte dojazdy z takich miast, jak Białystok, Gdynia, Kędzierzyn-Koźle, Koszalin, Kraków, Łuków, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń czy Warszawa.

Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Testament, Parkway Drive, Prophets of Rage, a także polscy wykonawcy, w tym Acid Drinkers, Decapitated i Kult.

fot. I. Kohutnicki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.