Pol’and’Rock ponownie imprezą podwyższonego ryzyka

Dokładnie miesiąc pozostał do rozpoczęcia Pol’and’Rock Festival. Kolejny rok z rzędu wydarzenie będzie miało status imprezy o podwyższonym ryzyku. „Nie ma to nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa” – komentuje Fundacja WOŚP.

To już pewne: tak jak w poprzednich latach, koncerty pod dużą i małą sceną Pol’and’Rock będą miały status podwyższonego ryzyka. Status ten nadała imprezie policja, wymieniając liczne zagrożenia mogące czekać na uczestników festiwalu.

„Fundacja stoi na stanowisku, że nie ma to nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa, jest za to jawnym działaniem zmierzającym do utrudniania organizacji Festiwalu, a także jest sprzeczne z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych” – czytamy w oświadczeniu, które Fundacja WOŚP wysłała na adres naszej redakcji.

„Pol’and’Rock jest po raz kolejny jedynym festiwalem muzycznym w Polsce, który musi się mierzyć z taką opinią Policji” – podkreśla organizująca sierpniowy Pol’and’Rock Festival Fundacja WOŚP.

Pełną treść oświadczenia można przeczytać via [link]

Z opinią policji zapoznacie się via [link]

Przypomnijmy: po raz pierwszy status imprezy podwyższonego ryzyka Pol’and’Rock (wówczas jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) otrzymał w 2016 r. Dla organizatorów imprezy oznaczało to konieczność zmierzenia się z obostrzeniami, które zostały nałożone na festiwal, w tym m.in. z koniecznością rozstawienia metalowych bramek wokół najważniejszych festiwalowych scen, co spotkało się z ostrą reakcją większości festiwalowiczów.

Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Gwiazdy imprezy to m.in. Testament, Parkway Drive, Prophets of Rage, a także polscy wykonawcy, w tym Acid Drinkers, Decapitated i Kult.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV