Phil Anselmo o możliwym powrocie Pantery. „Świetny pomysł”

„Sądzę, że byłby to świetny pomysł, ale pod warunkiem, że inni podeszli by do tego tak samo” – o możliwości powrotu Pantery na scenę wypowiada się Phil Anselmo. Okazją do reaktywacji grupy mógłby być koncert poświęcony pamięci Dimebaga Darrella.

O taki koncert wokalistę Down i Superjoint w najnowszym wywiadzie zapytał Jake Patton z Metal Wani.

– Sądzę, że byłby to świetny pomysł, ale pod warunkiem, że inni podeszli by do tego tak samo. Wszedłbym w to, gdyby inni też byli za. Jeśli któregoś z nas miało zabraknąć na pokładzie, nie miałoby to sensu – odpowiedział Anselmo.

Pozostali członkowie Pantery, czyli basista Rex Brown i perkusista Vinnie Paul, od momentu rozpadu grupy, który faktycznie nastąpił jeszcze przed tragiczną śmiercią Dimebaga Darrella, pozostają aktywni muzycznie. O ile jednak Rex Brown niejednokrotnie wspominał, że byłby w stanie zejść się z kolegami z Pantery, o tyle stosunki między Philem Anselmo a Vinniem Paulem wciąż wydają się dość napięte.

– Vinnie to Vinnie, Phil to Phil, a ja to ja. Pomiędzy mną a Philem nie ma złej krwi, ale Vinnie nie ma zamiaru rozmawiać z żadnym z nas – przyznał niedawno Rex Brown.

Przypomnijmy: bezpośrednim powodem zaprzestania działalności przez Panterę był konflikt pomiędzy Philem Anselmo a braćmi Abbott – Dimebagiem Darrellem i Vinniem Paulem. Po śmierci młodszego z rodzeństwa stosunki między wokalistą Down i Superjoint a Vinniem Paulem uległy znacznemu pogorszeniu. Perkusista nie zaprosił Anselmo na pogrzeb Dimebaga Darrela. Co więcej, niedługo później zasugerował, że publiczne atakowanie przez niego Dimebaga Darrela mogło skłonić zabójcę gitarzysty, do wtargnięcia na scenę i zastrzelenia go 8 grudnia 2004 r. podczas koncertu Damageplan (zespołu założonego przez braci Abott – red.).

Phil Anselmo i Vinnie Paul oficjalnie nie utrzymują kontaktów od 2003 r.

fot. Metal Chris (Creative Commons)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.