Pantera skreślona z listy dwóch niemieckich festiwali

Reaktywacja Pantery w nowym składzie to nie tylko radość i entuzjazm fanów, ale również problemy. Dwa duże niemieckie festiwale postanowiły usunąć amerykański zespół ze swoich line-upów. Powód? Ten sam z jakiego słynny jest ostatnio Phil Anselmo.

Pantera powróciła na scenę z Zakkiem Wylde i Charliem Benante w składzie w grudniu 2022 roku. Duża część fanów zareagowała pozytywnie, jednak nie brakowało słuchaczy zespołu, którzy pozostali wierni oryginalnemu składowi. Latem zespół miał przyjechać do Europy aby zagrać na szeregu renomowanych festiwali. Jak się okazało, nie wszystkim organizatorom dużych, plenerowych imprez podobają się poglądy frontmana grupy.

Rock Im Park oraz Rock Am Ring odbywają się w Norymberdze w czerwcu. Miasto historycznie znane jest z procesów nazistowskich zbrodniarzy wojennych i ze względu na wymowne gesty i wypowiedzi z jakich słynie Phil Anselmo apel do organizatorów wystosowała niemiecka Partia Zielonych aby usunąć zespół z obydwu festiwali.

Na temat posądzania o swoje radykalne poglądy Anselmo odpowiedział w 2019 roku.

– Czuję się z tym źle. Zażartowałem sobie i bum! Nagle stałem się na równi z Hitlerem. To bardzo krzywdzące określenie. Do każdego podchodzę indywidualnie i mam w sercu miłość. Ocenianie innych przez kolor skóry jest dla mnie strasznym absurdem. – wypowiedział się Anselmo.

Pantera pojawi się w Polsce 5 czerwca 2023 roku podczas Metal Hammer Festival w Atlas Arenie w Łodzi.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.