Perkusista System of a Down: „Jesteśmy upartą i głupią kapelą”

Relacje pomiędzy członkami System of a Down przypominają związek o statusie „to skomplikowane”. Zespół wprawdzie gra koncerty, ale jak sam przyznaje, nie ma mowy o wspólnym tworzeniu muzyki. „Jesteśmy upartą i głupią kapelą” – twierdzi perkusista grupy John Dolmayan.

John Dolmayan promuje obecnie swój autorski projekt These Grey Men. Dla perkusisty to okazja, by częściej gościć w mediach. Rozmowy o These Grey Men często schodzą na boczny tor. W naturalny sposób głównym wątkiem staje się wtedy działalność System of a Down, tak jak miało to miejsce w wywiadzie Dolmayana dla popularnego serwisu Loudwire.com.

Prowadząca serię „Loudwire Nights” Toni Gonzalez wspomniała, że Shavo Odadjian niedawno wygadał się, że System of a Down ma gotowy materiał na nowy album i że zdaniem basisty to najlepsze, co zespół kiedykolwiek nagrał.

– Nie wiem, czy to najlepsze, co kiedykolwiek napisaliśmy – odparł Dolmayan. – Nie skończyliśmy tego. Nikt nie może tak powiedzieć. Przede wszystkim co to znaczy? Dopóki materiał nie jest skończony i wydany, co nie sądzę, by kiedykolwiek się stało, nie wiem, czy to w ogóle dobre – dodał perkusista.

Kiedy prowadząca wywiad zasugerowała, że być może zespołowa terapia byłaby dobrym rozwiązaniem, Dolmayan przyznał, że zespół rozważał to już kilkanaście lat temu.

– Pewnie by nam to pomogło – stwierdził muzyk, po czym dodał. – Jesteśmy upartą i głupią kapelą. Dokonujemy wyborów, nie patrząc na to, co jest dobre dla każdego z nas. W zespole jest dużo egoizmu. (…) Nie potrafię sobie wyobrazić, że idziemy na terapię. Niestety. Wydaje mi się mało prawdopodobne, żebyśmy kiedyś jeszcze coś nagrali. Przykro mi to mówić, bo nigdy nie wykorzystaliśmy naszego potencjału i przypuszczam, że nigdy już tego nie zrobimy – podsumował Dolmayan.

Twórcza blokada w obozie System of a Down trwa już od przeszło 10 lat. Ostatnie płyty grupy, czyli „Mezmerize” i „Hypnotize”, ukazały się w 2005 r. Mimo to zespół koncertuje. System of a Down w 2020 r. zagra m.in. w Polsce. Koncert odbędzie się 30 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.