Parkway Drive z pierwszym utworem z nowej płyty. „Wishing Wells”

Australijska ekipa Parkway Drive powraca z nowym materiałem. Grupa zaprezentowała pierwszy utwór z płyty, pracami nad którą zespół chwalił się ostatnio w mediach społecznościowych. „Wishing Wells” to przedsmak szóstego albumu mistrzów nowoczesnego metalcore’u.

– Zamierzamy podnieść poprzeczkę – w niedawnym wywiadzie dla „Metal Hammer” zapewniał Winston McCall, wokalista Parkway Drive. – Wydanie „Ire” [poprzedniego albumu grupy – red.] kosztowało nas dużo pracy, ale była to część znacznie większego planu. W 2018 r. wszystko pójdzie o krok dalej.

Wygląda na to, że frontman Parkway Drive nie rzucał słów na wiatr. Zespół nie traci czasu i już teraz publikuje pierwszy utwór z płyty, której fani domagają się od miesięcy. „Wishing Wells” otwiera zaskakująco spokojne intro, ale nie dajcie się zwieść – to pełnokrwisty, mocny sound Parkway Drive. Odsłuch utworu znajdziecie poniżej.

– Na przestrzeni ostatnich kilku lat nabieraliśmy rozpędu – zauważa Winston McCall. – Chcemy to wykorzystać, robiąc to we właściwy, uczciwy sposób. Nie zamierzamy tracić czasu. Są oczekiwania względem tego, co możemy zrobić i jakie mamy obecnie możliwości. Nasz cel to zabranie was na szerokie wody – wprost mówi wokalista Parkway Drive.

Przypomnijmy: Parkway Drive istnieje od 2003 r. Swoją drogę zespół rozpoczął w garażu domu zwanego „Parkway House”. Grupa debiutowała splitem nagranym wspólnie z I Killed the Prom Queen. W chwili obecnej australijska formacja w dorobku 5 albumów oraz status jednego z najważniejszych składów metalcore’u XXI w.

Bilety na polski koncert Parkway Drive znajdziecie na stronie P.W. Events, a także w serwisach: Biletomat, Ticketpro, Eventim i eBilet.. Szczegółowo o koncercie pisaliśmy w artykule: „Parkway Drive w Polsce w 2018! «Core’owa impreza roku»”.

Po merch Parkway Drive zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV