Nowy teledysk Eluveitie. „Metalowy niszczyciel” w drodze

Eluveitie podkręca tempo i dzieli się z fanami przedsmakiem kolejnego albumu. Szczegółów jeszcze nie ma, ale jest pierwszy singiel. „Rebirth” zwiastuje kolejne wydawnictwo szwajcarskiej formacji, która w grudniu ponownie przyjedzie do Polski.

To pracowity okres dla folkmetalowej załogi Eluveitie, wciąż promującej wydany w sierpniu akustyczny album „Evocation II: Pantheon”. Grupa dopiero co wystąpiła w Warszawie; w nabliższych czekają ją kolejne gigi. To jednak nie oznacza, że Eluveitie ogranicza się do grania bieżących koncertów

Na kanale Nuclear Blast, wydawcy Eluveitie, pojawił się nowy klip mocnej, folkmetalowej rewelacji rodem ze Szwajcarii. „Rebirth” otwiera kolejny rozdział.

– Po długim okresie grania akustycznych sesji, a następnie wydaniu wyczekiwanej płyty „Evocation II: Pantheon”, jesteśmy więcej niż podekscytowani następnym stricte metalowym niszczycielem. Od jakiegoś czasu zbieramy pomysły. Tak, pracujemy nad tym – potwierdza Christian „Chrigel” Glanzmann, głos Eluveitie.

– To oczywiście trochę zajmie, zanim wejdziemy do studia – dodaje Glanzmann, zwracając uwagę na zobowiązania koncertowe zespołu. – Żeby jednak nie zmuszać fanów do zbyt długiego czekania, zebraliśmy się ostatnio w legendarnym studiu Newsound, by wyprodukować pierwszy singiel z nowego albumu. Oto „Rebirth” – nasze najnowsze dziecko!

Jak wyjaśnia wokalista, utwór to filozoficzne podejście do tematu pogańskiej duchowości i mitologii, która będzie motywem przewodnim zapowiadanego wydawnictwa, co oczywiście nie dziwi – Eluveitie to w końcu mistrzowie gatunku.

„Rebirth” wyprodukowali Wolfgang Wolman i Oliver Sommer. Utwór odsłuchacie poniżej.

Przypominamy: 20 grudnia w krakowskim klubie Kwadrat Eluveitie po raz kolejny wystąpi w Polsce. W roli supportu zagrają Valkenrag z Tomaszowa Mazowieckiego. Biletów szukajcie na www.knockoutprod.net/sklep

Po merch Eluveitie zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Manuel Vargas Lepiz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.