Nowy singiel od Skøv. Premiera „Family Feast” coraz bliżej

Premiera drugiej płyty Skøv coraz bliżej. Zespół udostępnił kolejny singiel z „Family Feast”, albumu, nad którym pracował w ostatnich latach i który ma wywindować jego pozycję na scenie.

W swojej twórczości zręcznie łączą punk i black metal, ale konsekwentnie nie dają się zaszufladkować. W najnowszym klipie nie wyglądają ani na punkowców, ani tym bardziej na blackmetalowych ortodoksów. Broni ich za to muzyka, która jeśli lubicie mocne brzmienia z rock’n’rollowym zacięciem, na długo zagości w waszych playlistach.

Jeszcze gorący singiel „Family” promuje album „Family Feast”. To drugie wydawnictwo Skøv, które jak podkreślają członkowie kapeli, niesie ze sobą konkretne przesłanie.

– Wymyśliłem sobie koncept uczty, w której wszyscy bierzemy udział, korzystając z zasobów, jakie daje nam planeta. Już teraz konsumujemy zbyt zachłannie – wyjaśnia Marcin Niewiadomski, wokalista Skøv. – Niedługo będziemy mogli jedynie wspominać, jak wyglądało środowisko, kiedy robiliśmy to jeszcze w sposób umiarkowany. Nie moralizuję w żaden sposób. Od dłuższego czasu mówią o tym naukowcy i ludzie mądrzejsi od nas, ale przeraża mnie skala beztroski wobec tego tematu i ogólnie nasz egocentryzm.

„Family Feast” ma pokazać mroczniejsze, bardziej surowe oblicze Skøv niż to, które poznaliśmy na debiutanckim, imiennym albumie grupy z 2019 r.

Więcej na temat płyty „Family Feast” przeczytacie w wywiadzie, który wkrótce opublikujemy na RockMetalNews.pl, a pochodzący z niej najnowszy singiel „Family” już teraz możecie sprawdzić poniżej.

Skøv tworzą Marcin Niewiadomski, Mateusz Bajan, Wojciech Węgrzyn, Piotr Bolek i Michał Godzisz

fot. G. Przybyszewska / Ceralitle Art

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV