Nowy singiel It Follows. „Rainbow Is The New Black”

Premiera drugiej płyty grungecore’owej ekipy It Follows coraz bliżej. Zespół udostępnił kolejny singiel promujący „XXI”. Teledysk „Rainbow Is The New Black” to mocny klip na ciężkie czasy.

Formacja It Follows, która swoją nazwę zawdzięcza kultowemu filmowi grozy Davida Roberta Mitchella, to muzyczne połączenie nowoczesnego hardcore’u z mocnym grunge’owym brzmieniem spod znaku Nirvany i Alice In Chains.

It Follows to kolejni po Materii i Mentally Blind polscy reprezentanci Blood Blast Distribution, firmy działającej pod skrzydłami Nuclear Blast, największej europejskiej wytwórni zajmującej się wydawaniem zespołów rockowych i metalowych. W barwach Blood Blast zespół w czerwcu wyda swój drugi album.

– To obraz społeczeństwa, jakim się staliśmy. To obraz społeczeństwa na prozaku, które musi się w ten sposób uspokajać, bo jest tyle rzeczy, które nas przerastają. Nie znosimy presji, bo świat za szybko za, dlatego wpadamy w dragi i alkohol, żeby jakoś dać sobie radę – w niedawnym wywiadzie „XXI” komentował dla nas Klama z It Follows.

Okładka płyty nawiązuje do obrazu angielskiego artysty działającego pod pseudonimem Mr.Deadwater.

– Gdy zobaczyłem obraz Mr.Deadwatera, wiedziałem, że ma on wyraz, w który chciałbym ubrać nasze utwory. Po nawiązaniu kontaktu wykupiłem prawa do tej grafiki i mogłem oficjalnie ogłosić, że będzie ona twarzą tego krążka. Nazwa malowidła „Prozac” sprawiła, że szeroko się uśmiechnąłem – wyjaśnia Klama.

Jeszcze gorący singiel „Rainbow Is The New Black” z płyty „XXI” możecie odsłuchać poniżej.

Więcej o It Follows dowiecie się z naszego wywiadu. Materiał znajdziecie via [link]

It Follows istnieją od 2018 r. Póki co dyskografię grupy zamyka debiutancki album „The Devil Put People Here”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV