It Follows prezentują teledysk do „Dying”

Grungecore’owa ekipa It Follows nie ustaje w promocji wydanej latem płyty „XXI”. Zespół opublikował mocny singiel „Dying”, w którym odwołuje się do Charlesa Bukowskiego i Kurta Cobaina.

It Follows to jeden z najciekawszych tworów, jakie ostatnio pojawiły się na polskiej scenie. Grupa brzmi jak nocny koszmar Nirvany, umiejętnie łącząc grunge z nowoczesnymi metalcore’owymi patentami. Twórczości It Follows towarzyszy mroczna, duszna atmosfera – podobna do tej z horroru „Coś za mną chodzi”, której It Follows zawdzięczają nazwę.

Latem ukazał się drugi album kapeli „XXI”. Zespó właśnie wypuścił kolejny singiel wraz z teledyskiem. W klipie do „Dying” znajdziecie nawiązania do postaci inspirujących członków It Follows: Charlesa Bukowskiego i Kurta Cobaina.

– Podstawowe wartości umierają z dnia na dzień – zauważa Klama, frontman It Follows. – Wszystko pędzi bez opamiętania. Każdy ma wiele do powiedzenia, ale bardzo wielu, niestety, nic do zrobienia.

– Bukowski wprowadza nas w znieczulenie swoim prologiem, a słowa Cobaina są gorzką kropką nad i – dodaje muzyk, komentując „Dying”.

Singiel „Dying” udostępniamy poniżej.

It Follows to trzeci po Materii i Mentally Blind polscy reprezentanci Blood Blast Distribution, firmy działającej pod skrzydłami Nuclear Blast, największej europejskiej wytwórni zajmującej się wydawaniem zespołów rockowych i metalowych. Jak wyjaśniają członkowie grupy, album „XXI”, który wydali pod skrzydłami Blood Blast Distribution, to portret naszych czasów.

Więcej o „XXI” przeczytacie w naszym niedawnym wywiadzie z It Follows.

It Follows istnieją od 2018 r. Oprócz „XXI” zespół ma na koncie również debiutancki album „The Devil Put People Here”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.