Ninja Syndrom przedstawia gości trasy – i zaprasza do współpracy!

Wiemy już, kto wesprze ekipę Ninja Syndrom podczas trasy, którą jesienią grupa planuje zagrać szlakiem wschodnioeuropejskich scen. „Panie i panowie, naszymi specjalnymi gośćmi na Fall European Tour są Reverse The Moment, The Involution, Jufkamental, Badcast, Nevergoinghome i Fyeld” – ogłasza zespół. I zaprasza polskie bandy do współpracy.

„Zapraszamy do kontaktu, jeżeli chcielibyście zagrać z nami w grudniu” – do lokalnych kapel zwraca się Ninja Synrom. Chodzi o dwa koncerty: 8 grudnia w Warszawie i 23 grudnia w Kielcach. Będą to gigi, które zakończą jesienno-zimową serię koncertów Ninjas. W sumie kielczane planują odwiedzić 7 państw.

– Poszło lepiej niż się spodziewaliśmy – o organizacji trasy mówi nam Filip Golda, gitarzysta Ninja Syndrom. – Cały temat zaczyna się pod koniec września. – Najpierw gramy w Czechach w miejscowości, której nazwę ciężko mi nawet wymówić. Potem mamy wizytę w Rumunii, na Węgrzech, w Bośni, w Bułgarii, jeszcze raz w Rumunii i w Mołdawii na festiwalu w Kiszyniowie.

Trasa Fall European Tour, nad którą objęliśmy patronat, poprzedzi premierę nowej płyty Ninja Syndrom. Ta może okazać się dużym wydarzeniem.

Ścieżki na nowy krążek zespół zarejestrował w Szwecji w znakomicie wyposażonym studiu Dugout Studios w Uppsala. Pięcioosobowa załoga Ninjas pracowała tam u boku Daniela Bergstranda, światowej sławy producenta, którego nazwisko widnieje przy najważniejszych produkcjach takich sław, jak Meshuggah, In Flames czy Behemoth.

– Wysłaliśmy ten materiał wytwórniom, które jakoś nas interesują – opowiada nam Filip. – Tak się złożyło, że na naszej liście nie było żadnej polskiej firmy. Czekamy na feedback. Parę odpowiedzi już otrzymaliśmy, ale zobaczymy, co się będzie działo. Dopuszczamy też taką opcję, że żadna z wytwórni nie będzie zainteresowana na poważnie albo nie przedstawi warunków, które będą nam odpowiadać. Wtedy wybierzemy opcję independant, czyli będziemy działać sami. Wszystko zależy od tego, co się teraz wydarzy.

Więcej o Ninja Syndrom dowiecie się z wywiadu, który przeprowadziliśmy z zespołem na niedawnych Eliminacjach do Przystanku Woodstock.

Wywiad udostępniamy poniżej.

Zespół możecie śledzić na Facebooku via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV