Najlepsze horrory z lat 90. Filmy grozy rodem z najntisów

Horrory z lat 90. mają w sobie coś niesamowitego. Jeśli lata 90. to dekada, którą wspominacie z rozrzewnieniem, musicie wrócić do tych najntisowych evergreenów!

Lata 90. to złoty czas w historii kina grozy. Ostatnia dekada XX w. dostarczyła wielu kultowych horrorów i niezapomnianych makabrycznych postaci psychopatów, którzy lubowali się w polowaniu na Bogu ducha winnych ludzi. Gwarantujemy wam, że najntisowe horrory dalej potrafią przestraszyć. Nie wierzycie? Sprawdźcie to zestawienie!

Koszmar minionego lata (1997); reż. Jim Gillespie

Grupa przyjaciół potrąca autem mężczyznę. Nieświadomi tego, że ich ofiara wcale nie została zabita, wrzucają jej ciało do morza, żeby uniknąć konsekwencji. Te jednak koniec końców znajdują ich same pod postacią szukającego zemsty zabójcy z hakiem zamiast ręki. Zaczyna się prawdziwa walka o przetrwanie, którą na ekranie muszą stoczyć m.in. bohaterki mokrych snów ówczesnych nastolatków: Jennifer Love Hewitt i Sarah Michelle Gellar. Film dosłownie ocieka klimatem lat 90. I choć dziś może nie straszy już tak, jak kiedyś, nadal ma swoje momenty. Oglądając go, na pewno poczujecie niepowtarzalny klimat najntisów!

Krzyk (1996); reż. Wes Craven

Film, który już w momencie pojawienia się w kinach, stał się legendą. Bezwzględnego mordercy w groteskowej masce chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To film, w którym kluczową rolę odgrywa telefon. Po jego obejrzeniu prawdopodobnie kilka razy zastanowicie się, zanim odbierzecie jakiekolwiek połączenie. W końcu nikt nie chce przejść przez to, przez co w jednej z najbardziej pamiętnych scen z filmu przeszła Drew Barrymore… Film o statusie kultowego z absolutnie niezapomnianymi jumpscare’ami. Na 2022 r. planowana jest jego kolejna część. To chyba najlepszy moment, by znów wkręcić się w „Krzyk”.

Ulice strachu (1998); reż. Leigh Janiak

Jared Leto w horrorze? W latach 90. wszystko było możliwe. Fabuła „Ulic strachu” przedstawia się następująco: grupa studentów na zajęciach u ekscentrycznego profesora omawia tematykę tzw. legend miejskich. Jak można się spodziewać, wykład im nie wystarcza, dlatego postanawiają spotkać się z postacią z miejskich opowieści oko w oko… Pewnie domyślacie się, że nie był to dobry pomysł. Takie akcje to standard w horrorach, ale „Ulice strachu” naprawdę mają kapitalny klimat. W tym filmie czuć ducha ostatniej dekady XX w.!

Worek na zwłoki (1993); reż. John Carpenter, Tobe Hooper

John Carpenter w roli reżysera i aktora w jednym? To musiało się udać! Film to trzy mrożące krew w żyłach historie autorstwa Stephena Kinga. Carpenter reżyseruje wszystko w tandemie z Tobem Hooperem. Ten film to absolutna liga mistrzów w dziedzinie kina grozy. Zdecydowanie jeden z najciekawszych horrorów swoich czasów. Warto!

Strach na wróble (1994); reż. Jeff Burr

Czy ze stracha na wróble można stworzyć bohatera horroru! No ba! Spokojne, małe amerykańskie miasteczko. To to można zjeść najsmaczniejszą kukurydzę w okolicy. Cóż, wszystko ma jednak swoją cenę. Czy ta niesamowita dorodność plonów mogła mieć coś wspólnego z czarną magią? Chyba sami się domyślacie. Jak się okaże, cena, jaką mieszkańcy Hanford będą musieli zapłacić za to zapłacić, będzie bardzo wysoka. „Strach na wróble” to najntisowy horror pod każdym względem. Polecamy!

Drapieżcy (1999); reż. Antonia Bird

Grupa wygłodniałych kanibali i odizolowany od świata posterunek wojskowy w górach Sierra Nevada. To brzmi jak przepis na udany wieczór z pizzą i dreszczykiem emocji, choć uprzedzamy, że w tym filmie jest wiele mocnych scen, które mogą skutecznie pozbawić was apetytu. W każdym razie mieszkańcy muszą walczyć o przetrwanie, uciekając przed drapieżcami, a mroczna, dzika przyroda z pewnością nie ułatwia sprawy. Czy uda im się nie skończyć jako posiłek bestii wygłodniałych ludzkiego mięsa? Sami zobaczcie!

Części ciała (1991); reż. Eric Reed

Już sam tytuł zapowiada konkretną masakrę – i tak też jest w istocie. Bill, psycholog kryminalny, stracił rękę w wypadku samochodowym. Na szczęście (a może jednak nie?) lekarze podejmują się operacji przeszczepu nowej ręki Billowi. Niby wszystko się udaje, ale szybko okazuje się, że ręka zaczyna żyć własnym życiem. Tak, możecie współczuć Billowi. Niestety, dalszy rozwój wydarzeń nie będzie mu na rękę.

Nocne plemię (1990), reż. Clive Barker

Powtórka z rozrywki: każdej nocy główny bohater śni koszmary, w których pojawiają się podziemne miasto i wizje krwawych zbrodni. Jak można się domyślić wkrótce sen zamienia się…. w jawę. Baaaardzo polecamy tę pozycję!

Nowy koszmar Wesa Cravena (1994), reż. Wes Craven

Wes Craven, twórca jednego z najbardziej kultowych czarnych charakterów kina grozy, ponownie zaprasza do snu z psychopatycznym mordercą w roli głównej. Tym razem reżyser odgrywa rolę samego siebie filmującego kolejną część „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Co się dzieje dalej? Nie zdradzamy. Zobaczcie sami!

Martwica mózgu (1992); reż. Peter Jackson

Fabuła przedstawia się następująco: wiele lat temu ogromne szczury z pewnego rozbitego statku nawiedziły Wyspę Czaszek. Następnie zgwałciły mieszkające na niej małpy, dając początek gatunkowi małposzczurów. Ukąszenie tego niezwykle groźnego i krwiożerczego gatunku powoduje martwicę mózgu. Matka jednego z głównych bohaterów filmu zostaje zaatakowana przez to mordercze stworzenie. Co dzieje się dalej? Istna jatka. Dość powiedzieć, że producenci filmu zużyli całe hektolitry sztucznej krwi. „Martwica mózgu” zręcznie balansuje gdzieś pomiędzy horrorem a komedią. Smaczku filmowi Petera Jacksona dodają efekty rodem z lat 90. Uwielbiamy je!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.