Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności

Metallica to prawdopodobnie największa marka w świecie ciężkich brzmień, ale dla członków zespołu pieniądze nigdy nie były najważniejsze. Goszcząc w Polsce przy okazji krakowskiego koncertu, legendarni thrasherzy wsparli finansowo Federację Polskich Banków Żywności.

Swego czasu zarzucano im pazerność, ale kto uważnie śledzi każdy krok „czterech jeźdźców”, ten wie, że James Hetfield i reszta Metalliki nie zapominają o potrzebujących, często angażując się w różnego rodzaju zbiórki. Będąc w Europie, Metallica również nie zapomina o pomaganiu.

Tuż przed długo wyczekiwanym krakowskim koncertem Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności, organizację zajmującą się ratowaniem dobrego jedzenia przed zmarnowaniem, a także zapewniającą pomoc żywnościową potrzebującym w całej Polsce.

Metallica od lat obdarza zaufaniem banki żywności w Stanach Zjednoczonych, dlatego też wiedząc o planowanym koncercie w Krakowie, Federacja Polskich Banków Żywności postanowiła zwrócić się do zespołu z prośbą o wsparcie.

– Zaskoczyło nas to, że na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Oferowana pomoc wykroczyła znacznie poza naszą prośbę. Muzycy zdecydowali się przekazać nam pieniądze. Budująca dla nas jest każda pomoc, niemniej wsparcie Metalliki, zespołu znanego na całym świecie, to dla nas fenomen – podkreśla Magdalena Bryksa-Szymańczak, Specjalista ds. PR w Federacji Polskich Banków Żywności.

Oprócz ratowania dobrego jedzenia przed zmarnowaniem i przekazywania jej potrzebującym Banki Żywności przeprowadzają liczne warsztaty zachęcające dzieci i dorosłych do przeciwdziałania marnowaniu żywności we własnych domach.

Więcej o Bankach Żywności w Polsce dowiecie się na stronie www.bankizywnosci.pl

Warto odnotować, że w przypadku Metalliki nie jest to pierwszy przejaw troski o los potrzebujących. Bo choć na scenie wydają się brutalni i nieokrzesani, a i muzycznie nie należą do przyjemniaczków, nie od dziś pomagają innym. Od lat przekazują część swoich dochodów na fundusz MusiCares MapFund, mają na koncie niejeden występ na organizowanej na rzecz szkoły dla dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym imprezie Bridge School Benefit, nie wspominając o pomniejszych akcjach.

Metallica posiada ponadto własną fundację All Within My Hands. Na jej stronę traficie via [link]

fot. Tommy Holl (CC BY 3.0)

1 komentarz do “Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności”

  1. „Dla zespolu pieniadze nigdy nie byly najwazniejsze” :DDD Widac, ze tekst pisany przez mlokosa co za czasow Napstera ssal mleko z butelki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.