Mentally Blind: Zdalne tworzenie muzyki staje się poważną rzeczą #wywiad

Kamil i Filip z Mentally Blind opowiadają m.n. o ostatnich koncertach z Decapitated, swoim debiutanckim albumie „Stage: Zero” i zdalnym tworzeniu muzyki.

Wywiad z Mentally Blind nagrany w redakcji portalu RockMetalNews.pl w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

W wywiadzie Kamil i Filip z Mentally Blind opowiadają m.n. o ostatnich koncertach z Decapitated, swoim debiutanckim albumie „Stage: Zero” i zdalnym tworzeniu muzyki.

Kiedy w 2015 r. wydali debiutancką epkę „The Perception”, Mentally Blind wypozycjonowali się jako mocni pretendenci na scenie polskiego metalcore’u, przy okazji zdradzając techniczne, djentowe zacięcie. Założona we Wrocławiu formacja długo przymierzała się do wydania pełnowymiarowej płyty. Ostatecznie ich pierwszy longplay „Stage: Zero” ujrzał światło dzienne w 2021 r. Krążek spotkał się ze świetnym odbiorem, co poskutkowało zaproszeniem Mentally Blind na serię wspólnych koncertów przez Decapitated. Krótko przed jej rozpoczęciem skład zespołu zasilił nowy wokalista Kamil Zieliński, wcześniej występujący w formacji IAMONE.

„Wniósł do zespołu dużą dozę energii i wiary w to, że mamy wspólne cele, które możemy przerodzić w rzeczywistkosć” – dołącznie do kapeli Kamila komentuje Filip Mieszkalski, gitarzysta Mentally Blind.

„Pamiętam jak dzisiaj wieczór, kiedy Filip do mnie napisał, że w Mentally Blind jest wakat. Od razu złapałem za telefon, zdzwoniliśmy się i od tamtej pory ani przez moment nie poczułem, że była to zła decyzja czy decyzja, którą powinienem dłużej przemyśleć” – wtrąca Kamil.

Aktualnie Mentally Blind kończą proces wydawniczy płyty „Stage: Zero”. Kolejnym krokiem grupy będzie przygotowanie nowego materiału.

Mentally Blind tworzą: Kamil Zieliński, Filip Mieszkalski, Marcin Wojtas i Sebastian Jarus.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.