Mentally Blind pokazują łagodniejsze oblicze w singlu „XYZ”

Mentally Blind pokazują łagodniejsze oblicze i udostępniają teledysk do singla „XYZ”. „Odkrywa naszą drugą twarz” – utwór komentuje Filip Mieszkalski z Mentally Blind.

Mentally Blind to autorzy jednego z najlepszych metalowych albumów ostatnich miesięcy. Materiał z wydanej przez Mentally Blind na początku roku płyty „Stage: Zero” pokazał wszechstronne możliwości zespołu. Na swoim długogrającym debiucie Mentally Blind zaprezentowali zarówno mocne, metalcore’owo-djentowe zagrywki, ale też zaskoczyli znacznie łagodniejszymi brzmieniami, dając się poznać od zdecydowanie bardziej wrażliwej strony.

Singiel „XYZ”, czwarty utwór ze „Stage: Zero”, który właśnie doczekał się klipu, to jak dotąd najspokojniejsza propozycja Mentally Blind.

– „XYZ” odkrywa naszą drugą twarz – mówi nam Filip Mieszkalski, gitarzysta Mentally Blind. – Po naszej debiutakckiej epce „The Perception” raczej nikt się po nas czegoś takiego nie spodziewał. To jeden z moich ulubionych utworów Mentally Blind, dlatego chciałem, żebyśmy zrobili do niego teledysk.

– Punktem zaczepienia dla scenariusza tego teledysku był tekst „XYZ”, który opowiada o chorobie cywilizacyjnej naszych czasów, jaką pomimo zwiększającej się liczby ludzi na ziemi i coraz łatwiejszych narzędzi kontaktu paradoksalnie jest samotność – tłumaczy Filip. – Nie chcę podawać nikomu gotowej interpretacji tego klipu, ale mogę podpowiedzieć, że to, co ogląda główny bohater tego teledysku, to obrazy z jego przeszłości.

Klip „XYZ” udostępniamy poniżej.

„XYZ” to utwór nagrany jeszcze z Antkiem Olechem, wokalistą, który niedawno rozstał się z Mentally Blind, aby skupić się na karierze solowej pod pseudonimem Tony Yoru. Obecnie frontmanem grupy jest Kamil Zieliński znany m.in. z IAMONE.

Mentally Blind niedawno odwiedzili naszą redakcję w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Wywiad video, którego udzielili nam chłopacy, wkrótce pojawi się na naszym kanale YouTube. Bądźcie czujni!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.