Matt Heafy atakuje z Ibaraki. Lider Trivium nagrał utwór z Nergalem

Matt Heafy z Trivium realizuje się jako blackmetalowiec w swoim nowym projekcie Ibaraki. Muzyk zaprezentował wspólny utwór z Nergalem.

Gdy kilka lat temu Matt Heafy zaczął odgrażać się, że założy blackmetalową kapelę, nie potrafiliśmy sobie tego wyobrazić. Lider Trivium przyzwyczaił nas już jednak do tego, że jeśli o czymś mówi, to niedługo później to robi. Tak też było z jego blackmetalowym wcieleniem.

Heafy na poważnie zajął się ekstremalnym metalem. Nowy rok rozpoczął od zaprezentowania projektu Ibaraki i premiery singla nagranego wspólnie z Ihsahnem. Teraz przyszła pora na utwór z kolejnym wielkim black metalu: Nergalem, w którym głos Behemotha growluje… po polsku.

Singiel „Akumu” możecie sprawdzić poniżej.

– „Akumu” to z japońskiego „koszmar” – wyjaśnia Heafy.

– W tym kawałku zachęcam słuchaczy do tego, by znaleźli własną interpretację tego, co mogą odnaleźć w muzyce, tekście i zapadających w pamięć wizualizacjach teledysku „Akumu” – dodaje lider projektu Ibaraki.

W „Akmu” Heafy odwołuje się do postaci Oliviera de Sagazana, francuskiego artysty, twórcy głośnego performance’u „Transfiguration”.

– Ten performance zawsze mnie fascynował. Chciałem tym utworem złożyć hołd pracom Sagazana. Zanurzenie się w tej estetyce było na pewno intensywnym doświadczeniem – zaznaczył Heafy.

CZYTAJ TEŻ: LIDERZY TRIVIUM I EMPEROR W BLACKMETALOWYM PROJEKCIE IBARAKI

Przypomnijmy: Heafy wraz z Trivium ma wystąpić w Polsce w przyszłym roku na deskach warszawskiego klubu Stodoła wraz z Heaven Shall Burn. Gośćmi specjalnymi trasy będą Tesseract oraz Fit For An Autopsy. Wydarzenie organizuje agencja Knock Out Productions.

Warto odnotować, że ostatnio muzyk nagrał utwór promujący tegoroczny Mystic Festival. Pomógł mu w tym Chuck Billy, frontman Testament. Szerzej o utworze pisaliśmy w artykule „Wokaliści Trivium i Testament w oficjalnym utworze Mystic Festival”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.