Machine Head składa hołd wyjątkowej postaci

Trwa ofensywa Machin Head. Wraz z premierą „Catharsis”, pierwszego od 4 lat wydawnictwa metalowców z Oakland, grupa wypuszcza kolejny klip – i składa hołd wyjątkowej postaci.

Utwór „Volatile”, którym Machin Head przypominają o premierze nowego longplaya, to mocno zaangażowany numer poświęcony postaci Heathera D. Heyera, amerykańskiego aktywisty, który zginął podczas protestu przeciwko neonazizmowi w Charlottesville w sierpniu 2017 r.

Robb Flynn, ostatnio mocno atakowany lider Machine Head, nie ma wątpliwości, że nowy materiał grupy będzie dla niej przełomowym wydawnictwem.

– Czuję, że wraz z tym albumem metal może naprawdę przeniknąć do głównego nurtu – materiał z „Catharsis” komentuje Flynn.

– Dużo uwagi poświęciliśmy temu, by te utwory były bardziej przystępne dla większej grupy odbiorców. Uprościliśmy pomysły, uprościliśmy patenty i skupiliśmy się bardziej na opowiadaniu historii niż uprawianiu czegoś w rodzaju brutalnej poezji. Uwielbiam mówić, że taki był plan, ale tak naprawdę nie było żadnego planu – śmieje się wokalista.

– Nigdy nie wiesz, gdzie skończysz, kiedy przystępujesz do pisania utworów – wyjaśnia Flynn. – Po prostu piszesz. Kiedy kończysz, zawsze jesteś dumny, ale teraz… naprawdę stworzyliśmy coś wyjątkowego. Czujemy to. Wiemy. „Catharsis” może naprawdę wywindować ten gatunek – kończy frontman Machine Head.

Klip do „Volatile” udostępniamy poniżej.

Formacja Machine Head istnieje od 1991 r. Jej skład tworzą obecnie Robb Flynn, Dave McClain, Phil Demmel i Jared MacEachern.

Merch Machine Head, w tym licencjonowane koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Albert Tatlock

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV