Lzzy Hale (Halestorm): Większość zespołów nie da sobie rady

Niektóre kraje znoszą ograniczenia, dając przyzwolenie na organizację koncertów, ale branża muzyczna wciąż odczuwa skutki pandemii koronawirusa. „Większość zespołów nie da sobie rady” – obawia się Lzzy Hale z Halestorm.

Przedłużający się lockdown daje się we znaki zespołom, których głównym źródłem zarobku od lat pozostawały koncerty. Pandemia dotknęła samych muzyków, ale też wszystkie towarzyszące im ekipy oraz osoby pracujące na zapleczu tego, co widzimy na scenie. Straty są ogromne, a brak możliwości grania regularnych tras może jeszcze potrwać.

Jednym z zespołów znanych z tego, że dużo koncertują, jest formacja Halestorm. Wokalistka grupy Lzzy Hale przyznaje, że cieszy ją to, że niektóre państwa otwierają się na imprezy masowe, ale jednocześnie studzi entuzjazm. Jak mówi, dopóki nie pojawi się szczepionka na COVID-19, branża nie wróci do rzeczywistości, która miała miejsce przed pandemią.

CZYTAJ TEŻ: ZESPÓŁ HALESTORM WYBRANY ROCKOWYM ARTYSTĄ DEKADY

„Wciąż się izoluję. Piszę album i robię swoje. Ci, do których chciałabym się zwrócić, to osoby, które zakładają, że skoro jestem kimś znanym, to nie dotyka mnie to. Większość czasu, jakieś 90 proc., spędzam na koncertach, których teraz nie ma. Cierpi na tym moja ekipa. Nie wiemy, jaka będzie przyszłość” – pisze Hale.

Wokalistka martwi się o inne zespoły. Głos Halestorm pisze wprost: „Większość zespołów, które znacie i lubicie, nie da sobie rady”.

„Proszę zatem, bądźcie mądrzy. Nie wychodźcie, jeśli nie jest to konieczne, a jeśli musicie, zachowajcie odległość, noście maseczki i pamiętajcie, żeby często myć ręce. Trzymajmy się razem i zakończmy to gówno” – uczula Hale.

Kariera Halestorm cały czas się rozwija. Nick Raskulinecz, producent m.in. Alice In Chains, z którym zespół pracował nad swoim ostatnim albumem, wyciągnął z Halestorm grunge’ową energię. Album „Vicious”, ostatni longplay Halestorm z 2018 r., zebrał bardzo dobre recenzje. Z materiałem z płyty grupa dotarła do Polski w ubiegłym roku. Koncert odbył się w Warszawie.

Merch Halestorm znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

https://www.instagram.com/p/CAT5VVch493/?utm_source=ig_embed

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.