Jonathan Davis o współczesnym świecie. „Jest poza kontrolą”

Korn ma za sobą premierę nowej płyty, która zaskakuje posępnością i mrokiem. Jonathan Davis nie ukrywa, że „The Nothing” to odbicie jego pesymistycznych obserwacji. „Świat jest w tej chwili naprawdę dziwny” – twierdzi wokalista.

Jonathan Davis ma za sobą trudny czas. Osobiste tragedie, w tym śmierć wieloletniej partnerki Deven Davis, znalazły ujście m.in. na najnowszym albumie Korn. Jak tłumaczy wokalista zespołu, inspiracją dla „The Nothing” były również jego obserwacje na temat rzeczywistości ostatnich lat. Davis rozwinął ten wątek, rozmawiając z magazynem „NME”.

– Świat jest w tej chwili naprawdę dziwny. Jest totalnie poza kontrolą. Prezydentem jest pieprzony Donald Trump. Pomyślcie o tym! Kiedy rano wstaję, myślę sobie: „Mógłbym na nowo iść spać”. Wcześniej było lepiej. Było o wiele więcej artystycznej wolności. Wytwórnie miały pieniądze, a ty mogłeś robić wartościowe rzeczy. Zespoły leciały w radiu i telewizji. Wszystko wydawało się ogromne, świeże i ekscytujące. Nowe rzeczy były wszędzie. Tego już nie ma – ocenia Davis.

– Z metalem jest ciężko, ponieważ świat stał się okropnie zniewieściały – dodaje frontman Korn. – Z Korn od zawsze robiliśmy swoje i nie oglądaliśmy się na innych. Wypracowaliśmy swój sposób, by iść naprzód. Przetrwaliśmy i myślę, że jesteśmy teraz ponad to wszystko.

Co daje siłę Davisowi i jego kolego z Korn?

– Ojcostwo – odpowiada wokalista. – Bycie kimś, kto przeszedł przez wiele rzeczy i wyszedł z tej drugiej mrocznej strony, tak jak wielu z moich kolegów z zespołu, bycie kimś, na kogo dzieciaki mogą spojrzeć i kto daje im siłę. Chcę, żeby podchodziły do tego tak: „Skoro on walczył z przeciwnościami, ja też mogę. Właśnie dlatego wciąż gramy jako Korn. To nie jest praca. Chodzi o to, by dać komuś światło i być tą zmianą, która ktoś bardzo chce zobaczyć.

„The Nothing”, najnowszy album Korn, trafił do sklepów w piątek, 13 września.

W Polsce po raz ostatni grupa wystąpiła 15 sierpnia 2017 r. podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Koszulki, płyty i inne gadżety Korn znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. M. Felix | PushingPixels (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.