Jonathan Davis z Korn ma kłopot z chrześcijaństwem

Jonathan Davis nie jest szczególnie negatywnie nastawiony do chrześcijaństwa, ale ma z nim pewien problem. Jak stwierdził, wielu chrześcijan w związku ze swoją wiarą próbuje się wywyższać.

Wiara to intymna kwestia, ale każdy ma prawo szczerze mówić o swoich przekonaniach (o ile oczywiście nie godzą w dobro innych). Członkowie Korn pomimo przynależności do sceny metalowej nie boją się mówić o tym, że są wierzący. Zadeklarowani chrześcijanie to Brian „Head” Welch i Reginald „Fieldy” Arvizu, odpowiednio gitarzysta i basista w Korn.

Jonathan Davis, lider Korn, nie ma problemu z tym, że jego koledzy są wierzący. Sam nie lubi, gdy ktoś jest atakowany za swoje przekonania bez względu na to, czy jest wierzący, czy nie. Davis opowiedział o tym w najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi „Metal Hammer”.

– Świat byłby dużo lepszym miejscem, gdyby ludzie nie wtrącali się w nie swoje sprawy i szanowali wiarę innych – stwierdził, odnosząc się do wiary swoich kolegów.

Davis dostrzega jednak to, że nie każdy chrześcijanin jest idealny. Jak stwierdził, ma jeden poważny kłopot z chrześcijaństwem.

– Mój jeden pieprzony problem z chrześcijaństwem jest taki, że próbuje być bardziej święte niż ty, lepsze i tak dalej – wyjawił frontman Korn.

– Ale ci dwaj, zwłaszcza Head, nie są tacy – zaznaczył Davis. – On akurat akceptuje każdego takiego, jaki jest. Poza tym graliśmy koncert w kościele, kiedy wydawaliśmy ostatni album i było naprawdę super. Uwielbiam taką architekturę. Urządzam mój dom na kościół. Po prostu niekoniecznie trafia do mnie ta cała otoczka.

CZYTAJ TEŻ: KORN – „REQUIEM” (RECENZJA)

Przypomnijmy: Korn jest na świeżo po premierze najnowszej płyty „Requiem”. Krążek trafił do sprzedaży na początku roku. Z materiałem z „Requiem” Korn wystąpi w Polsce 31 maja na warszawskim Torwarze. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.