James Hetfield przestrzega przed fałszywymi kontami w mediach społecznościowych

Lider Metalliki przestrzega fanów przed ludźmi, którzy próbują podszywać się pod niego w mediach społecznościowych. „Nie jestem obecny w mediach społecznościowych w żadnej formie” – zapewnia.

Fejkowe konta osób publicznych od zawsze są zmorą internetu. Artyści szczególnie często padają ofiarą kradzieży tożsamości, zwłaszcza ci, których popularność jest duża. James Hetfield z Metalliki coś o tym wie. Choć sam stroni od mediów społecznościowych, muzyk ma wiele „nieoficjalnych” profili na różnych platformach. Jest to dla niego do tego stopnia problematyczne, że postanowił publicznie ostrzec swoich fanów.

„W sieci są osoby, które przywłaszczają sobie moją tożsamość, szerzą dezinformację i powodują szkody. Oszustów żerujących w ten sposób nie brakuje. To poza moją kontrolą, ale wy macie kontrolę nad tym, z kim nawiązujecie interakcje. Proszę, bądźcie ostrożni i weryfikujcie ludzi, zanim zaczniecie się z nimi kontaktować” – zaapelował James.

„Żeby była jasność: nie jestem obecny w mediach społecznościowych w żadnej formie. Nie jestem na Facebooku, Instagramie itp. Moja jedyna aktywność w mediach społecznościowych odbywa się poprzez oficjalne kanały Metalliki. Dlatego jeśli obserwujecie kogoś przedstawiającego się jako James Hetfield, to na pewno nie jestem ja” – zaznaczył wokalista i gitarzysta Metalliki.

James wyraził nadzieję, że jego komunikat pomoże fanom uniknąć przykrych doświadczeń, na jakie może narazić ich obserwowanie jego fejkowych kont.

Komunikat Jamesa udostępniamy poniżej.

Warto odnotować, że frontman Metalliki do niedawna jeszcze był obecny na Instagramie. W pewnym momencie stwierdził jednak, że to nie dla niego. Swoimi spostrzeżeniami na temat Instagrama James podzielił się w rozmowie z „The Canadian Press”.

– Zostałem w to trochę wciągnięty – przyznał Papa Het. Chciałem być fajny. Wiecie, moje dzieciaki są na Instagramie, więc pomyślałem, że też spróbuję. Chciałem wyglądać na fajnego tatę. Skończyło się na… To był ogromny pożeracz czasu i tak do teraz na to patrzę. (…) Ma to jednak swoją dobrą stronę. Są ludzie, których poznajesz i z którymi rozmawiasz, poznajecie się, a później, jak jesteś w ich mieście, odzywasz się na zasadzie: „O, mieszkasz tu”. Zawiązujesz w ten sposób przyjaźnie. Ale przez większość czasu jest to marnowanie czasu. Zacząłem przez to zaniedbywać swoje prawdziwe życie. Bo to było życie w cyberprzestrzeni, a to zdecydowanie nie dla mnie.

CZYTAJ TEŻ: JAMES HETFIELD O OSTATNICH MIESIĄCACH. MUZYKA, PRZYJACIELE I MAJSTERKOWANIE

Metallica ma przed sobą premierę nowej płyty „72 Seasons”. Jej premiera została wyznaczona na 14 kwietnia. Krążek to efekt współpracy muzyków Metalliki z Gregiem Fidelmanem, producentem odpowiedzialnym za brzmienie trzech ostatnich albumów zespołu: „Death Magnetic”, „Lulu” i „Hardwired… to Self-Destruct”.

Z materiałem z płyty „72 Season” czterej jeźdźcy ruszą w trasę krótko po premierze. Do Polski dotrą jednak dopiero w 2024 r. Grupa dwukrotnie wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie 5 i 7 lipca 2024 r. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.