Hunter zagrał „Kiedy umieram” w wersji ukraińskiej. „Gramy dla wolnej Ukrainy”

Polscy artyści stają na wysokości zadania. W piątek w Warszawie dla Ukrainy zagrali Hunter, Closterkeller, Proletaryat i inni. Podczas koncertu Hunter zagrał „Kiedy umieram” w wersji ukraińskiej.

Fani mogą być dumni z wielu polskich artystów rockowych i metalowych. W obliczu konfliktu na Ukrainie polska scena nie pozostaje obojętna. Wiele spośród związanych z nią osób osobiście angażuje się w pomoc Ukrainie, jak Anja Orthodox czy Vogg z Decapitated. Oprócz tego w całej Polsce odbywają się koncerty, z których dochód jest przekazywany na rzecz osób doświadczonych wojną.

W miniony weekend w warszawskiej Progresji odbył się koncert „Gramy dla wolnej Ukrainy”. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Hunter, Closterkeller i Proletaryat. Koncert szczególnie wspomina Hunter. Podczas swojego występu zespół przygotował utwór „Kiedy umieram” w wersji ukraińskiej.

– Były tak duże emocje… Ludzie płakali. Musiałem unikać ich wzroku, bo nie dałbym rady zaśpiewać – przyznaje Paweł „Drak” Grzegorczyk, głos Huntera.

– Na trzy dni przed koncertem dostałem tłumaczenie i zacząłem się uczyć wymowy i akcentu. I do tego na pamięć, co ostatnie jest dla mnie wyzwaniem, nawet po polski – opowiada Drak. – Ale nie chciałem śpiewać z kartki. Kilka słów ominąłem, kilka pomyliłem, bo emocje były zbyt duże.

– Cały tekst zaśpiewałem po ukraińsku z wyjątkiem jednego zdania, które jest po rosyjsku, czyli „Nic nie tłumaczy morderstwa” – zaznacza wokalista.

CZYTAJ TEŻ: MUZYCY ROCKOWI I METALOWI WSPIERAJĄ UKRAINĘ. „NIC NIE USPRAWIEDLIWIA PRZEMOCY”

Wojna w Ukrainie trwa, a poszkodowani nią szczególnie potrzebują dziś naszego wsparcia. Zachęcamy do wspierania osób z Ukrainy na wszystkie możliwe sposoby. Więcej informacji można znaleźć na stronach, których adresy udostępniamy poniżej.

Rządowa strona #PomagamUkrainie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Polska Akcja Humanitarna: www.pah.org.pl

Fundacja Ocalenie: www.ocalenie.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.