Hunter rusza w trasę!

Szczycieński Hunter to zespół ważny dla polskiego metalu. Grupa postanowiła uczcić urodziny płyty „HellWood”!

„HellWood” to czwarty album studyjny w dyskografii Hunter wydany w kwietniu 2009 roku. Przez wielu ten album jest uważany za najmroczniejsze i najbardziej epickie dzieło zespołu. Był to również pierwszy album nagrany z perkusistą Dariuszem „Darayem” Brzozowskim. Po piętnastu latach grupa wyrusza w Polskę aby zagrać wyjątkową setlistę.

– „HellWood” to dla nas bardzo ważna płyta. W kilku kwestiach wręcz przełomowa. Zagrał na niej po raz pierwszy na bębnach Daray. Chwilę później dołączył do zespołu Letki. Powstały wtedy nasze dwa pierwsze profesjonalne videoklipy – do Labiryntu Fauna (Grupa13) i Strasznika (Mania Studio). Zaczęliśmy współpracę z Jackiem Miłaszewskim, który zmiksował później większość naszych płyt. Począwszy od tytułu po charakter muzyki i tekstów było to nasze pierwsze wydawnictwo bezpośrednio i pośrednio nawiązujące do filmów. I obchodzi w tym roku swoje XV-lecie!!! Dlatego na wiosennej trasie HELLWOOD TOUR 2024 zagramy ją dla Was W CAŁOŚCI, w kolejności płytowej i w HellWoodowej scenerii!!! – pisze zespół w swoich social mediach.

– Ale oprócz tego będziemy wierni odwiecznej zasadzie, że nasze trasy odzwierciedlają w jakiś sposób rzeczywistość w której żyjemy. Tak, żeby oprócz oczywiście zabawy czy ewentualnych jubileuszy, zawsze zwrócić uwagę na rzeczy naszym zdaniem jej wymagające. A przy okazji, a może przede wszystkim wyrzucić z siebie frustrację i stres, które powodują. I dotyczy to zarówno doboru utworów, jak i czasem scenografii, a na tytule kończąc. A nie jest dobrze. I to na różnych poziomach. Zmienią się więc także i utwory na trasie. I tym razem mocno odświeżymy setlistę. Sięgniemy do utworów dawno niegranych jak PSI, NieWesołowski, kim czy Imperium WaraCiWara. Mamy nadzieję, że ich dobór przypadnie Wam do gustu. I bardzo się cieszymy na samą myśl o tej wiośnie bo i tak, koniec końców, najważniejsze w tym wszystkim jest to, żebyśmy znowu się spotkali, zatańczyli, powrzeszczeli i wspólnie odstresowali. Nasi trasowi Goście – Lark, Nightmares i M2Schron także nie mogą się Was doczekać. A zatem czekamy z niecierpliwością razem i oczywiście Wszystkich SERDECZNIE ZAPRASZAMY! – czytamy w dalszej części postu zespołu.

23.02 – ŁÓDŹ – Scenografia

24.02 – GDYNIA – Podwórko.art

01.03 – KROSNO – Rock Klub Iron

02.03 – ZABRZE – CK Wiatrak

08.03 – OPOLE – NCPP

09.03 – WROCŁAW – Stary Klasztor

15.03 – KUTNO – CTMiT

16.03 – KRAKÓW – Kwadrat

22.03 – SZCZECIN – Słowianin

23.03 – POZNAŃ – 2progi

24.03 – TORUŃ – Lizard King

05.04 – BIAŁYSTOK – Zmiana Klimatu

06.04 – WARSZAWA – Progresja.

Szczegóły trasy na stronie www.huntersoulmetal.pl/koncerty

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.