Glaca o nowym albumie. „Może to powinno być Sweet Noise?” #zapowiedź wywiadu

To jeden z najbardziej wyczekiwanych come backów na polskiej scenie rockowo-metalowej. Z nowym, solowym albumem w kwietniu powróci Glaca. W najbliższy wtorek głos Sweet Noise i My Riot wypuści pierwszy singiel – z gościnnym udziałem członka formacji Tool!

– Zająłem się treningiem, zająłem się odbudowywaniem swojego życia, zająłem się szukaniem sensu i siły w sobie, aby określić, co tak naprawdę chcę robić – wyjaśnia nam Glaca, opowiadając o ostatnich trzech latach swojego życia.

Glacę odwiedziliśmy w klubie Respect Zang Sport w Swarzędzu, gdzie lider Sweet Noise i My Riot konsekwentnie buduje formę sportową. Jak zapewnia, regularny wysiłek fizyczny od lat pomaga mu w pracy twórczej. Na jej efekty fani czekają od lat. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku dostaną to, czego chcą.

– Materiał był prawie ukończony w 2015 r. Pamiętam, że pojechałem do Adama Toczko. Zrobiliśmy wstępny miks. Powiedział: „Właściwie nie musisz nic poprawiać. Jeszcze raz przyjedź do mnie. Zrobimy parodniową sesję i temat będzie zamknięty. To był ten materiał w wersji pierwotnej, mocno beatowej, elektronicznej, ze szczątkową rolą gitar. To był etap przed Magikiem – wspomina Glaca.

– Słuchałem tych utworów i nie mogłem się do nich przekonać – ciągnie wokalista. – Wszyscy dookoła mówili mi, żebym to wydał, że to już jest to, ale ja cały czas czułem, że to utwory, do których nie będę potrafił wielokrotnie wracać. Nie miały tego czegoś, co napędzałoby mnie, by odsłuchać je po raz setny. Wtedy po ponad 10 latach skontaktowałem się z Magikiem. Zaproponowałem mu udział w tym albumie.

Ponowne zejście się dróg Glacy i Magica, przez lata fundamentów brzmienia Sweet Noise, mogło zakończyć się nowym albumem Sweet Noise. Był to moment, kiedy solowy materiał Glacy, który wokalista miał już przygotowany, został wywrócony do góry nogami. Jak podkreśla Glaca, w efekcie całość nabrała mrocznego, ciężkiego charakteru. „Może to powinno być Sweet Noise?” – zastanawiał się Glaca.

Ostatecznie materiał uległ kolejnej rewolcie. Droga, którą przebył, była długa i wyboista. To nie miejsce i czas, by przedstawiać ją w szczegółach. Ważne jest to, że jej końcem i zarazem nowym początkiem będzie singiel „Oni przyszli”. Pojawi się na nim Justin Chancellor, basista grupy Tool, który wraz z Glacą współtworzył projekt M.T. Void. Singiel ukaże się 16 stycznia. Zaproszenie do jego odsłuchanie sprawdzicie poniżej.

Więcej o singlu, solowym albumie Glacy, szansach na powrót Sweet Noise i My Riot, relacji z fanami, a także o tym, co ze strony Glacy czeka nas w przyszłości, dowiecie się z wywiadu, który opublikujemy w najbliższy wtorek – w dzień premiery singla „Oni przyszli”. Nie przegapcie!

W międzyczasie zapraszamy na pierwszy oficjalny kanał YouTube Glacy. Traficie na niego via [link]

fot. K. Sobieralski

1 komentarz do “Glaca o nowym albumie. „Może to powinno być Sweet Noise?” #zapowiedź wywiadu”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.