Floor Jansen z Nightwish prezentuje solowy singiel „Fire”

Wokalistka Nightwish zapowiada pierwszy w karierze solowy album. Do sieci trafił najnowszy singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo Floor Jansen „Fire”.

Jeden z najmocniejszych kobiecych głosów na scenie metalowej, wokalistka Nightwish, która w sobie jedynie znany sposób potrafi połączyć przejmujący operowy sopran z potężnymi riffami. Floor Jansen to jednoosobowa marka. Holenderska wokalistka zamierza to potwierdzić solowym albumem. Do sieci trafił właśnie pierwszy zapowiadający go singiel.

Utwór „Fire” udostępniamy poniżej.

Floor zaczęła rozważać nagranie solowej płyty w momencie wybuchu pandemii nowego koronawirusa.

– Odkąd spędzam więcej czasu w domu, mam więcej czasu na pisanie – mówiła podczas instagramowej sesji live, którą spontanicznie zorganizowała w czerwcu 2020 r.

– Nie potrafię sobie wyobrazić, że jest to rockowy czy metalowy album – wprost oznajmiła wówczas Floor. – Przede wszystkim dlatego, że teraz nagrywam metal. W tej chwili jestem w jednym z najlepszych zespołów, oczywiście według mnie, według mojego gustu. Dodatkowo jeśli jesteś w zespole z takim muzykiem, jak Tuomas Holopainen, ciężko jest zrobić coś innego, lepszego. Ale czy po 20 latach w metalu nie byłoby czymś wspaniałym zrobić coś innego? Tak to czuję.

W wydaniu solowego debiutu Floor pomoże wytwórnia ADA należąca do koncernu Warner Music Group.

– Cieszę się, że mogę współpracować z ADA, otworzyć niesamowity okres w mojej karierze i rozpocząć podróż jako artystka solowa. ADA to idealny partner, który pomoże mi dotrzeć do tylu ludzi, do ilu będzie to możliwe, ale w zgodzie z moimi niezależnymi korzeniami – komentuje Floor.

Sander Stijngen, A&R w ADA, dodaje: „Floor posiada jeden z najbardziej ikonicznych głosów i jest prawdziwą legendą w przemyśle muzycznym. Jestem szczęśliwy, że możemy wspólnie pracować nad jej solowym albumem, pokazującym dużo rozwój Floor jako wokalistki i songwriterki. Ludzie będą w szoku, kiedy zobaczą, jaki obrała kierunek ze swoją muzyką”.

CZYTAJ TEŻ: NIGHTWISH Z NOWYM BASISTĄ. MARKO HIETALĘ ZASTĄPI MUZYK WINTERSUN

Przypomnijmy: Nightwish ma wystąpić w Polsce w grudniu 2022 r. Grupa zagra w Arenie Gliwice wraz z Beast In Black i Turmion Kätilöt. Koncert organizuje agencja Knock Out Productions.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.