Nightwish z nowym basistą. Marko Hietalę zastąpi muzyk Wintersun

Jukka Koskinen, basista fińskiej Wintersun, zajmie miejsce Marko Hietali podczas najbliższej trasy koncertowej Nightwish. „Od lat słucham Nightwish. Bardzo lubię ich muzykę” – komentuje nowy nabytek fińskiej formacji.

Przed Nightwish trasa promująca album „Human. :II: Nature”. Zespół nie miał szczęścia, trafiając z premierą płyty na moment wybuchu pandemii. Teraz jednak obóz Nightwish zamierza nadrobić stracony czas. W planach są koncerty, na których w roli basisty kapeli zobaczymy Jukkę Koskinena.

Koskinen zastąpi Marko Hietalę. Występujący z Nightwish przez ostatnie 20 lat Hietala na początku roku nieoczekiwanie opuścił szeregi grupy. Jak tłumaczył, nie czuł się szczęśliwy będąc muzykiem, otwarcie mówiąc o hipokryzji przemysłu muzycznego.

Póki co nie wiemy, czy Koskinen dołączy do Nightwish na stałe. Sam zainteresowany przyznaje, że baz wahania dołączył do składu formacji.

– To było kilka miesięcy temu. Dostałem telefon z ich obozu i zostałem zapytany, czy w obliczu tego, co się stało, czyli odejścia Marco, byłbym zainteresowany posadą basisty. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem sobie: „Wow!”. Nie byłem w stanie sobie wyobrazić, że coś takiego może się wydarzyć. Takie rzeczy czasem jednak się zdarzają. Od razu powiedziałem, że tak, że jestem jak najbardziej zainteresowany – w wywiadzie udzielonym Kaaos TV relacjonuje Koskinen.

– Od lat słucham Nightwish. Bardzo lubię ich muzykę – podkreśla muzyk.

Koskinen ma już za sobą powitanie w zespole i zapewnia, że bardzo odpowiada mu towarzystwo Nightwish. Chrzest bojowy przejdzie niebawem, bo już podczas jesiennej trasy „Human. :II: Nature European Tour”.

CZYTAJ TEŻ: MARKO HIETALA OPUSZCZA NIGHTWISH. „REPUBLIKA BANANOWA PRZEMYSŁU MUZYCZNEGO”

Z nowym członkiem Nighwish wystąpi w Polsce 28 listopada w Gliwicach. Koncert organizuje agencja Knock Out Productions.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.