Nightwish z nowym basistą. Marko Hietalę zastąpi muzyk Wintersun

Jukka Koskinen, basista fińskiej Wintersun, zajmie miejsce Marko Hietali podczas najbliższej trasy koncertowej Nightwish. „Od lat słucham Nightwish. Bardzo lubię ich muzykę” – komentuje nowy nabytek fińskiej formacji.

Przed Nightwish trasa promująca album „Human. :II: Nature”. Zespół nie miał szczęścia, trafiając z premierą płyty na moment wybuchu pandemii. Teraz jednak obóz Nightwish zamierza nadrobić stracony czas. W planach są koncerty, na których w roli basisty kapeli zobaczymy Jukkę Koskinena.

Koskinen zastąpi Marko Hietalę. Występujący z Nightwish przez ostatnie 20 lat Hietala na początku roku nieoczekiwanie opuścił szeregi grupy. Jak tłumaczył, nie czuł się szczęśliwy będąc muzykiem, otwarcie mówiąc o hipokryzji przemysłu muzycznego.

Póki co nie wiemy, czy Koskinen dołączy do Nightwish na stałe. Sam zainteresowany przyznaje, że baz wahania dołączył do składu formacji.

– To było kilka miesięcy temu. Dostałem telefon z ich obozu i zostałem zapytany, czy w obliczu tego, co się stało, czyli odejścia Marco, byłbym zainteresowany posadą basisty. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem sobie: „Wow!”. Nie byłem w stanie sobie wyobrazić, że coś takiego może się wydarzyć. Takie rzeczy czasem jednak się zdarzają. Od razu powiedziałem, że tak, że jestem jak najbardziej zainteresowany – w wywiadzie udzielonym Kaaos TV relacjonuje Koskinen.

– Od lat słucham Nightwish. Bardzo lubię ich muzykę – podkreśla muzyk.

Koskinen ma już za sobą powitanie w zespole i zapewnia, że bardzo odpowiada mu towarzystwo Nightwish. Chrzest bojowy przejdzie niebawem, bo już podczas jesiennej trasy „Human. :II: Nature European Tour”.

CZYTAJ TEŻ: MARKO HIETALA OPUSZCZA NIGHTWISH. „REPUBLIKA BANANOWA PRZEMYSŁU MUZYCZNEGO”

Z nowym członkiem Nighwish wystąpi w Polsce 28 listopada w Gliwicach. Koncert organizuje agencja Knock Out Productions.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV