Floor Jansen z Nightwish ma raka piersi. „Moje rokowania są bardzo dobre”

Pochodząca z Holandii wokalistka zaniepokoiła fanów, przekazując informację o zdiagnozowanym u niej raku piersi. „Moje rokowania są bardzo dobre” – uspokaja Floor, która wkrótce rozpocznie leczenie.

Floor Jansen to uwielbiana przez fanów frontwoman Nightwish, posiadaczka niepowtarzalnego głosu, którym oczarowała przemysł muzyczny. Jej kariera w ostatnich latach rozwijała się w imponującym tempie, ale na jakiś czas popularna wokalistka będzie musiała zwolnić.

Floor poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że zdiagnozowano u niej raka piersi.

„Wszystko przychodzi falami, które raz nas unoszą, innym razem są przygniatające. Miałam szczęście być fali, czym dzieliłam się z wami w mediach społecznościowych i na licznych koncertach na całym świecie w trakcie mojej kariery. Ale teraz fala mnie uderzyła. Mam raka piersi. Zostałam zdiagnozowana kilkanaście dni temu, a jutro mam operację wycięcia guza. Moje rokowania są bardzo dobre. Wydaje się, że rak nie jest złośliwy, czyli się nie rozprzestrzenia. Zachowam moje piersi. Po operacji i leczeniu radiologicznym trzy miesiące później, mam nadzieję, uwolnię się od nowotworu. To, czy się to potwierdzi, będziemy wiedzieć po operacji” – w swoim oświadczeniu napisała Floor.

Artystka zachęca wszystkie kobiety do regularnego badania się: „Słowo «nowotwór» to szok. Wszystko, co uważałaś za ważne, zanim pojawiła się diagnoza, zmienia się w ciągu minuty. Teraz chcę znów być zdrowa. Chcę widzieć, jak moja córka dorasta, jak staje się kobietą. Chcę żyć. Najstraszniejszym elementem diagnozy jest to, że cały czas byłam przekonana, że jestem zdrowa. Nie czułam, że mam raka aż do momentu, gdy jako czterdziestoletnia kobieta poszłam na standardową mammografię. (…) Mammografia może cię uratować! Może jest to niekomfortowe, a ty uważasz, że nie masz niczego w piersiach, ale i tak idź. A wy, panowie, którzy to czytacie, przypomnijcie swoim dziewczynom, żonom, mamom i siostrom, żeby poszły się zbadać”.

Kończąc swoje oświadczenie, Floor zakomunikowała, że chciałaby jeszcze tej jesieni wrócić na scenę z Nightwish.

– I obiecuję, że będę o siebie teraz dbać – zakończyła wokalistka.

CZYTAJ TEŻ: FLOOR JANSEN Z NIGHTWISH WSKAZAŁA SWOJĄ „ROCKOWĄ BOGINIĘ”

Przypomnijmy: Nightwish ma wystąpić w Polsce w grudniu 2022 r. Grupa zagra w Arenie Gliwice wraz z Beast In Black i Turmion Kätilöt. Koncert organizuje agencja Knock Out Productions.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.