Floor Jansen z Nightwish wskazała swoją „rockową boginię”

Każdy ma swoich idoli, nawet ci, których uważamy za gwiazdy. Goszcząc na antenie radia BBC, swoją osobistą „boginię rocka” wskazała Floor Jansen z Nightwish. Wybór padł na Skin.

Floor Jansen to jedna z najbardziej cenionych wokalistek w świecie metalu. Jest znana z tego, że z równą gracją potrafi wykonać partie operowe, jak i brutalny growl. Swoją klasę od blisko dekady potwierdza w Nightwish, ale Jansen nie spoczywa na laurach, wciąż doskonaląc warsztat i obserwując swoje ulubione wokalistki.

Kto dla Holenderki jest rockową frontwoman wszech czasów? Okazuje się, że Skin, głównodowodząca w formacji Skunk Anansie. O swojej idolce Jansen opowiedziała w programie „The Rock Show With Johnnie Walker” w BBC.

– Jestem tu, żeby opowiedzieć o swojej „rockowej bogini”. Dla mnie jest nią Skin. Wybrałam ją, bo po pierwsze uważam, że ma niesamowity głos. To coś, za co najbardziej ją doceniam. Oprócz tego pisze fantastyczną muzykę. Robi rzeczy przełamujące wszelkie bariery – stwierdziła wokalistka.

– Ma odwagę być inna, wyróżniać się i mówić o tym, co sądzi, tak samo na scenie, jak i poza nią. To również zasługuje na odnotowanie. Nawet jeśli określenie „bogini rocka” to duże słowa, Skin jest postacią z krwi i kości – podsumowała Jansen.

Skin wkrótce wystąpi w Polsce. Artystka wraz ze Skunk Anansie ma w planach trzy koncerty w Polsce: w Warszawie, w Gdańsku i we Wrocławiu.

Jansen natomiast jest tuż przed premierą nowej płyty z Nightwish. Album „Human. :II: Nature.” ukaże się 10 kwietnia. Promuje go singiel „Noise”.

Polski koncert Nightwish odbędzie się 11 czerwca na Mystic Festival w Krakowie.

Merch Nightwish znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.