Finaliści Eurowizji z Blind Channel na koncercie w Polsce

Pamiętacie metalowców z Finlandii z tegorocznej Eurowizji? Blind Channel zaszli do finału, którego wprawdzie nie wygrali, ale zostawili po sobie dobre wrażenie. Teraz zaprezentują się w Polsce jako support Eskimo Callboy.

Blind Channel mieli być czarnym koniem tegorocznej Eurowizji i powtórzyć sukces rodaków z Lordi. Byli na dobrej drodze, by tego dokonać, ale widzowie ostatecznie postawili na Måneskin. Blind Channel nie zamierzają jednak zwalniać.

Finowie wystąpią w Polsce u boku Eskimo Callboy podczas ich europejskiej „Hypa Hypa Tour”. Jako support grup zaprezentuje się zespół One Morning Left, a polski przystanek tej trasy odbędzie się 24 stycznia 2022 r.

– Wiemy, że wiele osób czeka na to, by zobaczyć nas na żywo i nie możemy się doczekać, by sprowadzić #ViolentPopRevolution tam, gdzie jej miejsce. Ta trasa będzie wyjątkowa! – zapowiadają członkowie Blind Channel.

„Violent pop” to określenie, jakim Blind Channel opisują swoją muzykę. Tak też zespół nazwał swój najnowszy album, wydany w marcu 2020 r. nakładem fińskiej wytwórni Ranka Kustannus.

CZYTAJ TEŻ: METALOWCY Z FINLANDII W FINALE EUROWIZJI. POWTÓRZĄ SUKCES LORDI?

Blind Channel powstał z inicjatywy zafascynowanych nowoczesnym ciężkim, melodyjnym graniem szkolnych kumpli, wokalisty i gitarzysty Joela Hokki oraz gitarzysty Joonasa Porki. Później namówili na wspólne granie kolegów z wcześniejszych projektów, w których brali udział. Nazwa kapeli odnosi się do MTV, stacji, którą kiedy dorastali, Blind Channel oglądali ze względu na muzykę, a z której potem muzyka zniknęła. Grupa przez lata szlifowała warsztat i występowała okazjonalnie. Przełom nastąpił w 2021 r. dzięki singlowi „Dark Side”. W krótkim czasie odsłuchano go w streamingu ponad 40 mln razy. Z singlem Blind Channel zaprezentowali się na Eurowizji. Dzięki temu udało im się podpisać kontrakt z wytwórnią Century Media Records. W jej barwach Blind Channel wkrótce mają wydać kolejny album.

https://www.youtube.com/watch?v=fOPGxQ4fgVw

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.