„Everything’s Great”. Nowy singiel od Mentally Blind

Mentally Blind podgrzewają atmosferę przed premierą płyty debiutanckiej „Stage: Zero”. Zespół wrzucił do sieci trzeci singiel z albumu, którym nie pozostawia wątpliwości, że będzie to jedno z najmocniejszych w tym roku wydawnictw na polskiej scenie.

Mentally Blind nie startują z pozycji newcomerów. Wydając przed pięcioma laty epkę „The Perception”, momentalnie zdobili uznanie, zwracając na siebie uwagę fanów metalcore’u i djentu. Teraz powracają z pełnowymiarowym wydawnictwem. „Stage: Zero” ma ukazać się 10 lutego. Do sieci trafił właśnie trzeci singiel z płyty.

Po nieco lżejszym singlu „Traces” Mentally Blind nie pozwalają słuchaczom odethnąć. Świeżo opublikowany numer „Everything’s Great” to mocne uderzenie. Jeśli lubicie przebojowy, nowoczesny metalcore z dużym ciężarem gatunkowym i technicznym zacięciem, tytuł singla będzie odpowiadał waszym odczuciom.

Singiel „Everything’s Great” udostępniamy poniżej.

Co o „Stage: Zero” mają do powiedzenia Mentally Blind?

– Tworzyliśmy go przez ostatnich pięć lat, które przeciągnęły nas przez wiele kryzysów, rozmaitych konfliktów wewnętrznych i kłopotów finansowych, sprawiając, że wielokrotnie zastanawialiśmy się, czy uda nam się dokończyć ten album – mówi nam Filip Mieszkalski, gitarzysta Mentally Blind.

– Tym bardziej bardzo cieszymy się, że już niedługo oddamy tę muzykę słuchaczom – dodaje Filip.

Filip sam zajął się preprodukcją i nagraniem „Stage: Zero”. Miks oraz mastering zespół powierzył Romanowi Kharyukovowi, uznanemu producentowi, współpracującemu m.in. z Shrezzers i My Autumn.

W ramach promocji „Stage: Zero” Mentally Blind wypuszczą pięć singli. Każdemu ma towarzyszyć fabularne video z serii „Nowhere Tapes”. Jak tłumaczy zespół, „Nowhere Tapes” to nagrania z podróży głównego bohatera płyty do tajemniczego miasteczka Nowhere, miejsca pełnego apatii i braku nadziei.

Singiel „One For No One” oraz pierwszą część „Nowhere Tapes” udostępniamy poniżej.

Więcej o Mentally Blind dowiecie się z materiału dostępnego na naszym kanale YouTube., zachęcamy też do lektury naszego niedawnego wywiadu Q&A z Mentally Blind.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.