Eddie Van Halen doczekał się muralu w Kanadzie

Odejście Eddiego Van Halena to jedna z najgorszych wiadomości ostatnich miesięcy. Aby uczcić pamięć zmarłego na początku października muzyka, kanadyjski artysta Paul Archer stworzył mural upamiętniający jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów.

Świat muzyki rockowej i metalowej wciąż nie może pogodzić się ze stratą Eddiego Van Halena. Gitarzysta pozostaje w pamięci fanów i muzyków, dla których stanowił wielką inspirację.

Hołd dla postaci Van Halena postanowił złożyć Paul Archer, utalentowany artysta street artowy z Kanady. Archer prowadzi własny sklep ze sprayami w mieście Virginia. Na jego ścianach pojawił się mural z wizerunkiem gitarzysty, którego Archer był wielkim fanem, a także dobrym znajomym.

– Byłem kiedyś pracownikiem estradowym w Memorial Arenie. Byliśmy razem na lunchu. Jedliśmy zestawy fish & chips – w rozmowie z telewizją CTV News wspomina autor muralu. – Rozmawialiśmy i w pewnym sensie zostaliśmy przyjaciółmi. Kiedy Van Halen u nas grali, byłem w ekipie technicznej i uczestniczyłem w koncercie. Eddie zawsze pamiętał moje imię.

CZYTAJ TEŻ: EDDIE VAN HALEN NIE ŻYJE. ŚWIAT MUZYKI ŻEGNA MISTRZA GITARY

Właściciel sklepu Archer Airbrushing w Victorii może być z siebie dumny. Mural zdobiący sklep robi wspaniałe wrażenie.

Zdjęcia muralu oraz poświęcony mu materiał telewizyjny możecie zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy: Eddie Van Halen od ponad pięciu lat walczył z nowotworem gardła. Muzyk przegrał walkę z chorobą 6 października.

Zespół Van Halen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych lat 80. Do największych przebojów grupy należą takie utwory, jak „Jump” czy ikoniczna solówka w „Eruption”. Sam Eddie Van Halen uchodzi za jednego z największych wirtuozów gitary elektrycznej XX w. Wraz z zespołem muzyk w 2007 r. został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.