Depeche Mode, NIN i inni dołączą do Rock & Roll Hall of Fame

Depeche Mode, Nine Inch Nails, Notorious B.I.G., The Doobie Brothers, T. Rex i Whitney Houston – oto artyści, którzy w tym roku zostaną włączeni do Rock & Roll Hall of Fame. Poza stawką znaleźli się m.in. Judas Priest i Motörhead.

Rock & Roll Hall of Fame to amerykańskie muzeum honorujące ludzi zasłużonych dla rozwoju rocka. Muzeum co roku staje się przedmiotem ataków fanów, którzy nie mogą pogodzić się z pewnymi wyborami. Wygląda na to, że tak będzie i tym razem.

Znamy wykonawców, którzy 2 maja podczas gali w Cleveland zostaną włączeni do Roll Hall of Fame. Do rockandrollowej galerii sław dołączą Depeche Mode, Nine Inch Nails, Notorious B.I.G., The Doobie Brothers, T. Rex i Whitney Houston. Oznacza to, że poza stawką znaleźli się tegoroczni faworyci: Judas Priest, Motörhead i Soundgarden. Na swoją szanse dłużej poczekają też Dave Matthews Band i Thin Lizzy.

Nie mamy wątpliwości, że włączenie do Rock & Roll Hall of Fame – jakkolwiek legendarnego – rapera Notoriousa B.I.G. spotka się z dezaprobatą, zwłaszcza fanów Judasów, którzy liczyli na miejsce w Rock & Roll Hall of Fame.

– Uważam, że to jedno z największych wyróżnień, jakie możesz otrzymać. Chodzi w końcu o dołączenie do grona największych – w wywiadzie dla Ultimate Classic Rock tuż po otrzymaniu nominacji mówił Rob Halford.

– Kiedy pierwszy raz otrzymaliśmy nominację, właściwie zwariowałem. Pisałem do przyjaciół wiadomości typu: „Musisz zagłosować!”. Później okazało się, że nie zostaliśmy włączeni. Pamiętam, że byłem zawiedziony. Ale tak już czasami jest. Tym razem właściwie nawet nie sprawdzałem tego głosowania, ale zdaje się, że jesteśmy w pierwszej piątce. Wszystko dzięki głosom naszych fanów. To wiele mówi o tym, jak wspaniali są nasi fani, głosując na nas każdego dnia – w październiku komentował frontman Judas Priest.

Judas Priest, podobnie jak Motörhead czy Soundgarden, niewątpliwie zasługują na miejsce w Rock & Roll Hall of Fame. Może w przyszłym roku w końcu się go doczekają? Oby!

Przypomnijmy: w 2019 r. do Rock & Roll Hall of Fame włączeni zostali The Cure, Def Leppard, Radiohead, Roxy Music,The Zombies, a także: Janet Jackson i Stevie Nicks.

Zwycięzców każdorazowo wybiera 800-osobowe jury. Pierwsi artyści zostali włączeni do Rock & Roll Hall of Fame w 1986 r.

fot. Tony Fischer (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.