Nine Inch Nails z nowym utworem i epką. „Bad Witch”

Nowa epka Nine Inch Nails nadchodzi. Dowodzony przez Trenta Reznora projekt 22 czerwca udostępni „Bad Witch” – zapis najnowszych eksperymentów dźwiękowych spod znaku NIN. Pierwszy z nich trafił do sieci!

– Doszliśmy do wniosku, że jeśli nie obserwujemy na samych siebie, próbujemy dojść do pewnych rzeczy łatwiej – zauważa Trent Reznor. – Siedzę w studiu, widząc saksofony, z których nie korzystamy, ale które są tam i przypominają mi, że nie potrafię już grać na nich tak, jak kiedyś. Od 20 lat mówię, że zamierzam wrócić do dawnej techniki, bo dobrze byłoby to zrobić. Wszystkie te instrumenty są w studiu i drwią ze mnie. Wzięliśmy je i zaczęliśmy n*********ć, wprowadzając z Atticusem nowe aranżacje. Po godzinie grania znaleźliśmy się w miejscu, w którym nie byliśmy wcześniej. W ten sposób zmieniliśmy charakter tego materiału.

– To inspirujące. Później zacząłem pisać wokale, żeby wypróbować pewne rzeczy. Nigdy nawet nie przypuszczałem, że potrafię tak śpiewać – o świeżo opublikowanym utworze „Bad Witch” na antenie Beats 1 opowiadał Reznor.

„God Break Down The Door” to jeden z numerów, które znajdą się na „Bad Wich”, najnowszym minialbumie Nine Inch Nails. Premierę wydawnictwa zapowiedziano na 22 czerwca. Będzie to rzecie z rzędu epka grupy – po „Not The Actual Events” z 2016 r. i ubiegłorocznej „Add Violence”.

– Ideą wydania tych minialbumów było znalezienie prawdy o nas, sprawdzenie, kim teraz jesteśmy i jak odnajdujemy się we współczesnym świecie – wyjaśnił Trent Reznor, rozmawiając z Beats 1.

Przypomnijmy: ostatnim longplayem Nine Inch Nails pozostaje „Hesitation Marks” z 2013 r. Z materiałem z płyty zespół w 2014 r. pojawił się w katowickim Spodku, grając jak na razie ostatni koncert w Polsce.

Merch Nine Inch Nails znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV