Decapitated wracają na scenę. Cztery koncerty w Polsce tego lata

Decapitated wracają na scenę. Jedna z najbardziej uznanych deathmetalowych ekip na świecie tego lata zagra cztery koncerty w Polsce. Decap towarzyszyć będą Varmia i Mentally Blind.

Branża muzyczna doczekała się częściowego odmrożenia. Jeszcze tego lata zamierza z tego skorzystać obóz Decapitated. Mistrzowie death metalu zapowiadają serię koncertów, która rozpocznie się 9 lipca w czeskim Velké Meziříčí na festiwalu Fajfest. Następnie Decapitated pojawią się na Festiwalu w Jarocinie, a następnie na Dynamo Metalfest w Eindhoven w Holandii. Po serii festiwalowych gigów Decapitated zagrają headlinerskie koncerty w Katowicach, Warszawie i Krakowie. Wspierać ich będą Varmia i Mentally Blind.

Dokładne daty i szczegóły koncertów sprawdzicie na plakacie poniżej.

Niewykluczone, że na nadchodzących koncertach Decapitated zaprezentują nowości, jakie znajdą się na nowym albumie zespołu. Premiery płyty możemy spodziewać się jeszcze w 2021 r.

Materiał na następcę „Anticult” z 2017 r. został ukończony na początku roku, o czym na Instagramie poinformował Vogg, gitarzysta i lider Decapitated. Obecnie grupa jest na etapie nagrań. Warto odnotować, że nowy album Decapitated powstanie w zmienionym składzie. Do Decapitated dołączył niedawno perkusista James Stewart, angielski bębniarz znany m.in. z Vader. Stewart zastąpił w Decapitated Michała Łysejkę.

Nadchodzący longplay Decapitated wydadzą w barwach Nuclear Blast na mocy kontraktu przedłużonego w ubiegłym roku.

CZYTAJ TEŻ: WOKALISTA DECAPITATED ZAPREZENTOWAŁ PROJEKT LUCY BURNS. JEST PIERWSZY SINGIEL

Decapitated to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych. Grupa jest zaliczana do ścisłej czołówki światowego death metalu. Została założona w 1996 r. w Krośnie i od tego czasu zdołała wydać siedem albumów.

Więcej o Decapitated dowiecie się z wywiadu, który na ostatnim Pol’and’Rock Festival przeprowadził dla nas Paweł z The Sixpounder. Wywiad znajdziecie na stronie serii Six Questions Show. Zapraszamy również do lektury archiwalnego wywiadu, który przeprowadziliśmy z Decapitated po premierze płyty „Anticult”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV