David Ellefson wydaje oświadczenie. „Fałszywe zarzuty”

W ciągu zaledwie kilku dni kariera Davida Ellefsona legła w gruzach. Po tym, jak do sieci wyciekły nagrania kompromitujące basistę i współzałożyciela Megadeth, muzyk ekspresowo został wyrzucony z zespołu. Ellefson postanowił odnieść się do ostatnich wydarzeń.

Historia Davida Ellefsona to przykład na to, że warto dwa razy zastanowić się, zanim zrobi się coś w sieci. Członek Megadeth prowadził pikantną korespondencję video z dużo młodszą od siebie kobietą. Nagrania nieoczekiwanie zostały upublicznione, całkowicie kompromitując Ellefsona. Wystarczyło kilka dni, by muzyk został wyrzucony z Megadeth.

Ellefson stara się bronić. Były już basista Megadeth, który krótko po wybuchu afery wycofał się z mediów społecznościowych, wydał oświadczenie, odnosząc się do zarzutów i decyzji Megadeth o wyrzuceniu go z kapeli.

„Ostatnio moje bardzo intymne nagranie zostało nielegalnie wrzucone do internetu. Przeciwko mnie zostały przedstawione fałszywe zarzuty. To, co widać na nagraniu, zaszło pomiędzy dwoma świadomie zgadzającymi się na wszystko dorosłymi osobami i zostało zarejestrowane bez mojej wiedzy. Pracuję z policją w sprawie dochodzenia dotyczącego nielegalnego rozpowszechniania pornografii, tak by przedstawić stosowne zarzuty osobie, która rozpowszechniła to nagranie. Ponadto moi prawnicy przygotowują osobny pozew o zniesławienie. Prawnie ta osoba odpowie za to w najszerszym możliwym zakresie” – wyjaśnia Ellefson.

Basista poinformował, że obecnie stara się być ze swoją rodziną. Przy okazji krótko odniósł się też decyzji Megadeth, zgodnie z którą nie jest już członkiem współzałożonego przez siebie jeszcze w latach 80. zespołu.

„Życzę moim kolegom z zespołu wszystkiego najlepszego podczas najbliższej trasy” – czytamy w oświadczeniu Ellefsona.

CZYTAJ TEŻ: DAVE ELLEFSON OPUSZCZA MEGADETH PO WYCIEKU KOMPROMITUJĄCYCH NAGRAŃ

Niestety, to kolejny seks skandal, którego bohaterem jest gwiazda metalu. Czy Ellefsonowi uda się obronić dobre imię? Cóż, pewne rzeczy trudno odkręcić, zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych…

Póki co ostatnim wydawnictwem w dorobku Megadeth pozostaje wspomniana „Dystopia” z 2016 r. Po raz ostatni Amerykanie wystąpili w Polsce na początku 2020 r. z Five Finger Death Punch i Bad Wolves.

fot. S. Sevastos (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.