Nowy album Megadeth wiosną 2022. „The Sick, The Dying And The Dead”

To już pewne: pierwsza połowa przyszłego roku przyniesie premierę „The Sick, The Dying And The Dead”, długo wyczekiwanego nowego albumu Megadeth.

Nowy album Megadeth jest anonsowany od dobrych trzech lat, ale w tym przypadku nikt nie może mieć pretensji, że zespół odwleka premierę płyty. W międzyczasie przecież Dave Mustaine walczył z chorobą nowotworową, a ostatnio trzęsienie ziemi w obozie Megadeth spowodował wyciek nagrań kompromitujących Davida Ellefsona, który ostatecznie pożegnał się z zespołem.

Dave Mustaine należy jednak do ludzi nie do zatrzymania. Rudowłosy lider Megadeth po raz kolejny potwierdził, że album „The Sick, The Dying And The Dead” nadchodzi, przy okazji zdradzając, kiedy się ukaże. W rozmowie z magazynem „American Songwriter” Mustaine przekazał, że krążek pojawi się wiosną przyszłego roku. Muzyk zdradził ponadto, czego możemy się po nim spodziewać.

– Tytułowy numer jest historycznie o tym, jak zaczynały się plagi i do czego prowadziły, zaczynając od szczurów na statkach roznoszących różne choroby, które docierały na ląd – tłumaczy Mustaine.

Frontman Megadeth zaznaczył, że utwór nie dotyczy pandemii koronawirusa.

– Złożyłem go z riffów, które gromadziłem przez lata – zapewnia Mustaine. – Niektóre wymyśliłem jeszcze jako nastolatek. Nowy utwór może powstać z czegoś, co napisałem, mając 15 albo 55 lat. Jak riff jest dobry, to zawsze go trzymam.

Wciąż nie wiemy, kto zagra na basie na „The Sick, The Dying And The Dead”. Na pewno nie będzie to Ellefson. Zespół poinformował już, że wszystkie jego partie zostały usunięte z płyty.

CZYTAJ TEŻ: DAVID ELLEFSON WYDAJE OŚWIADCZENIE. „FAŁSZYWE ZARZUTY”

Póki co ostatnim wydawnictwem w dorobku Megadeth pozostaje „Dystopia” z 2016 r. Po raz ostatni Amerykanie wystąpili w Polsce na początku 2020 r. z Five Finger Death Punch i Bad Wolves.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.