Dave Mustaine zakończył terapię nowotworową. Informację przekazał basista Megadeth

Dobre wieści o stanie zdrowia Dave’a Mustaine’a przekazuje David Ellefson. Basista Megadeth wyjawił w wywiadzie dla kanału Pomelo Rocker, że rudowłosy lider grupy zakończył leczenie, któremu musiał poddać się po zdiagnozowaniu u niego nowotworu gardła.

Gdy w czerwcu u Dave’a Mustaine’a zdiagnozowano raka gardła, frontman Megadeth niezwłocznie rozpoczął walkę z chorobą. We wrześniu Mustaine informował o ostatnim etapie leczenia. Muzyk przekazał wówczas w oficjalnym komunikacie, że lekarze są zadowoleni z postępów. Wygląda na to, że również były dla Mustaine’a pomyślne. Jego kolega z zespołu David Ellefson zdradził, że Mustaine zakończył leczenie.

– Mając na uwadze terapię nowotworową, którą Dave właśnie zakończył, a także to, że powoli dochodzi do siebie, jesteśmy optymistycznie nastawieni i pełni nadziei na całkowite wyleczenie – w wywiadzie dla kanału Pomelo Rocker powiedział Ellefson.

Basista Megadeth liczy na to, że Mustaine będzie w stanie wziąć udział w trasie MegaDeathPunch, którą w 2020 r. Megadeth ma zagrać z Five Finger Death Punch.

– Czasem życie rozdaje karty, których się nie spodziewałeś. Jako Megadeth zawsze byliśmy bardzo prężnie działającym zespołem. Staraliśmy się omijać przeszkody. Jak wiemy, Dave to wojownik. Dopiero co z nim rozmawiałem. Jest bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości Megadeth – dodał Ellefson.

Basista zapowiedział, że jeśli wszystko dalej będzie układało się pomyślnie, w 2020 r. zespół wyda wyczekiwany album, nad którym prace trwają od miesięcy. Póki co ostatnim wydawnictwem w dorobku Megadeth pozostaje nagrodzona Grammy „Dystopia” z 2016 r.

Przypomnijmy: w 2020 r. czeka nas polski koncert Megadeth. Zespół odwiedzi Warszawę w towarzystwie Five Finger Death Punch i Bad Wolves. Wydarzenie będzie częścią europejskiej trasy MegaDeathPunch.

Koszulki, płyty i inne gadżety związane z Megadeth znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.