Corey Taylor tłumaczy tytuł płyty „We Are Not Your Kind”

Premiera nowej płyty Slipknot coraz bliżej. Zespół na dobre rozpoczął promocję wydawnictwa, które ma trafić do sklepów 9 sierpnia. Co oznacza jego nazwa? Wymowę „We Are Not Your Kind” postanowił wytłumaczyć Corey Taylor.

O „We Are Not Your Kind” frontman Slipknot opowiedział, goszcząc w popularnym programie Full Metal Jackie. Muzyk zwrócił uwagę na tytuł płyty.

– „We Are Not Your Kind” to dla mnie postawienie stopy tak daleko, jak daleko sięgają podziały, nie tylko w kulturze, ale i w ogóle na świecie – zaczął Taylor. – Każdy jest dziś przeciwko każdemu. Ludzie nie potrzebują wiele, by spojrzeć na drugą osobę jak na wroga. Nikt nie próbuje już szukać wspólnego mianownika. To nerwowy, niebezpieczny czas dla naszych dzieci i fanów.

– Bycie innym jest w naszych czasach niebezpieczne – stwierdził Taylor. – Też dorastałem, będąc innym. Wiem jak to boli, kiedy musisz radzić sobie z byciem traktowanym inaczej. Dla mnie to jeden z rzadkich przypadków, gdy wykorzystuję swoją pozycję, żeby powiedzieć głośno: „Wiecie co? Nie ma znaczenia, kim jesteś, skąd pochodzisz, jak wyglądasz, kogo kochasz i w co wierzysz. Jesteśmy rodziną dzięki muzyce, którą mamy”. „We Are Not Your Kind” oddaje to podejście. Chodzi o zebranie ludzi, odwrócenie się od reszty świata i powiedzenie głośno: „Nie pozwolimy, żeby wasza chora nienawiść nami zawładnęła”.

Przypomnijmy: Slipknot ma za sobą europejką trasę promującą „We Are Not Your Kind”. Począwszy od 7 czerwca i występu na niemieckim Rock Am Ring, Amerykanie odwiedzili osiem europejskich państw, 1 lipca kończąc swój eurotrip w Nimes we Francji. W międzyczasie pojawili się również w Polsce. Ich koncert odbył się 25 czerwca na Mystic Festival.

To już pewne: Slipknot wróci do Polski w 2020 r. Wiadomo, że zespół wystąpi w Łodzi, wciąż jednak nie wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się koncert. Daty i szczegóły wydarzenia powinniśmy poznać niebawem.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV