Corey Taylor o używkach: „Bycie trzeźwym potrafi być inspirujące”

Rock’n’roll to prawdopodobnie najbardziej przepity i przećpany biznes, jaki kiedykolwiek stworzono. Wie o tym Corey Taylor, lider Slipknota i Stone Sour, który okres największych odlotów ma już za sobą. „Bycie trzeźwym potrafi być inspirujące” – przekonuje wokalista.

Corey Taylor miał ostatnio okazję wystąpić na Rock To Recovery, imprezie promującej życie wolne od używek, która co roku odbywa się w Los Angeles. Przy okazji frontman formacji Slipknot i Stone Sour podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie narkotyków w rockowo-metalowym bizesie.

Zapytany o swój stosunek do Rock To Recovery, Taylor odparł: – Oprócz tego, że to dla mnie świetna okazja, by spotkać się z przyjaciółmi i mieć dobry czas, to naprawdę fajne, że ta impreza promuje pozytywne strony bycia trzeźwym, szczególnie w tym biznesie.

– Zdarza się, że niektórzy ludzie tracą umiar. Myślą, że skorą są w tym biznesie, w tej muzyce, prowadzą taki a nie inny styl życia, musi to oznaczać bezustanne imprezowanie, mnóstwo dragów i alkoholu. Ludzie widzą tylko powierzchowną stronę tego wszystkiego. Nie widzą istoty nałogu, a jeśli ją zauważają, to często jest już dla nich za późno – dodał Taylor.

– Podoba mi się fakt, że ta organizacja z tym walczy i pokazuje, że bycie trzeźwym potrafi być inspirujące – podsumował wokalista.

Warto przypomnieć, że Corey Taylor jest laureatem nagrody „Ikona”, przyznawanej w czasie Rock To Recovery. Głos Slipknota i Stone Sour pokonał swój nałóg, który o mały włos nie doprowadził go do skutecznej próby samobójczej. W 2003 r., zmagając się z alkoholizmem, Taylor próbował wyskoczyć z okna hotelowego pokoju. Ostatecznie jednak do samobójstwa nie doszło, a wokalista wkrótce uporał się ze swoimi demonami.

Obecnie Taylor koncertuje ze Stone Sour w USA, promując album „Hydrograd”. Do Europy grupa przeniesie się w listopadzie. Towarzyszyć jej będzie formacja The Pretty Reckless. Niestety, jak na razie nic nie wiadomo o koncercie Stone Sour w Polsce.

Koszulki Stone Sour oraz biografię Coreya Taylora, lidera zespołu (oraz lidera formacji Slipknot), znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Brian Leli (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV