Corey Taylor o używkach: „Bycie trzeźwym potrafi być inspirujące”

Rock’n’roll to prawdopodobnie najbardziej przepity i przećpany biznes, jaki kiedykolwiek stworzono. Wie o tym Corey Taylor, lider Slipknota i Stone Sour, który okres największych odlotów ma już za sobą. „Bycie trzeźwym potrafi być inspirujące” – przekonuje wokalista.

Corey Taylor miał ostatnio okazję wystąpić na Rock To Recovery, imprezie promującej życie wolne od używek, która co roku odbywa się w Los Angeles. Przy okazji frontman formacji Slipknot i Stone Sour podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie narkotyków w rockowo-metalowym bizesie.

Zapytany o swój stosunek do Rock To Recovery, Taylor odparł: – Oprócz tego, że to dla mnie świetna okazja, by spotkać się z przyjaciółmi i mieć dobry czas, to naprawdę fajne, że ta impreza promuje pozytywne strony bycia trzeźwym, szczególnie w tym biznesie.

– Zdarza się, że niektórzy ludzie tracą umiar. Myślą, że skorą są w tym biznesie, w tej muzyce, prowadzą taki a nie inny styl życia, musi to oznaczać bezustanne imprezowanie, mnóstwo dragów i alkoholu. Ludzie widzą tylko powierzchowną stronę tego wszystkiego. Nie widzą istoty nałogu, a jeśli ją zauważają, to często jest już dla nich za późno – dodał Taylor.

– Podoba mi się fakt, że ta organizacja z tym walczy i pokazuje, że bycie trzeźwym potrafi być inspirujące – podsumował wokalista.

Warto przypomnieć, że Corey Taylor jest laureatem nagrody „Ikona”, przyznawanej w czasie Rock To Recovery. Głos Slipknota i Stone Sour pokonał swój nałóg, który o mały włos nie doprowadził go do skutecznej próby samobójczej. W 2003 r., zmagając się z alkoholizmem, Taylor próbował wyskoczyć z okna hotelowego pokoju. Ostatecznie jednak do samobójstwa nie doszło, a wokalista wkrótce uporał się ze swoimi demonami.

Obecnie Taylor koncertuje ze Stone Sour w USA, promując album „Hydrograd”. Do Europy grupa przeniesie się w listopadzie. Towarzyszyć jej będzie formacja The Pretty Reckless. Niestety, jak na razie nic nie wiadomo o koncercie Stone Sour w Polsce.

Koszulki Stone Sour oraz biografię Coreya Taylora, lidera zespołu (oraz lidera formacji Slipknot), znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Brian Leli (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.