Co z tegorocznym Pol’and’Rock Festival? Jerzy Owsiak zabrał głos

Przyszłość europejskich festiwali znów jest zagrożona. Organizatorzy imprez, które latem mają odbyć się w Polsce, również mają powody do obaw. Ekipa Pol’and’Rock Festival zachowuje jednak spokój. „Przygotowujemy się do 27. Pol’and’Rock Festival” – podkreśla Jerzy Owsiak, szef Fundacji WOŚP.

Koszmar, który rozpoczął się rok temu wraz z wybuchem pandemii koronawirusa, trwa dłużej niż początkowo zakładaliśmy. Wirus nie odpuszcza, zbierając śmiertelne żniwo. Dla większości krajów oznacza to przedłużający się lockdown. W wyjątkowo niekorzystnym położeniu jest branża muzyczna. Jej przedstawiciele mają związane ręce, co w szczególności odczuwają organizatorzy letnich festiwali. Ich powrót w pełnym wymiarze wciąż wydaje się odległą perspektywą.

Jednym z tych festiwali, na jakie czekamy najbardziej, jest Pol’and’Rock Festival. W ubiegłym roku największy polski festiwal po raz pierwszy w historii odbył się online. I choć trudno nie docenić starań Fundacji WOŚP, która zorganizowała „najpiękniejszą domówkę świata”, festiwal oglądany zza monitora nie jest tym, na co każdy z nas liczy.

Czy w tym roku Pol’and’Rock dojdzie do skutku? W obliczu wzbierającej fali pandemii w Polsce trudno być optymistą, ale Fundacja WOŚP nie zamierza składać broni.

– W pełni sił przygotowujemy się do 27. Pol’and’Rock Festival – relacjonuje Jerzy Owsiak. – Tak jak w ubiegłym roku, nawet na pięć minut nie zwalniamy, a nawet jeszcze bardziej, nauczeni ubiegłorocznym doświadczeniem, przygotowujemy się do trzech dni bycia z wami.

– Wszystkie zespoły, które miały przyjechać do Polski ze świata, oprócz gości z Australii King Gizzard and the Lizard Wizard potwierdziły swoją obecność – podkreśla szef Fundacji WOŚP i twarz Pol’and’Rock Festival.

– Nasze plany opieramy na realnych przepisach, możliwościach i rozsądnych decyzjach, jakie możemy podejmować w czasach pandemii – dodaje Owsiak i w imieniu Fundacji WOŚP deklaruje: – Nie rezygnujemy i będziemy walczyć do samego końca. Wasze wsparcie jest nam niezwykle potrzebne. Tym, którzy uważają, że to takie czcze gadanie, powiemy tak, jak przy Finale WOŚP: macie prawo tak podchodzić, ale nie przeszkadzajcie, bo nie ma po co, a jak zorganizujemy festiwal i będziecie mieli okazję nas wysłuchać, to bawcie się dobrze!

Mocno trzymamy kciuki, by Pol’and’Rock doszedł do skutku. Obsada festiwalu jest wyjątkowo mocna. Swój udział właśnie potwierdzili legendarni Amerykanie ze Static-X, którzy mają zarezerwowany koncert na dużej scenie festiwalu. W line-upie imprezy są też m.in. Limp Bizkit, Jinjer, While She Sleeps i Dropkick Murphys.

Tegoroczny Pol’and’Rock jest planowany na 29-31 lipca. Miejsce imprezy pozostaje bez zmian. Zakładając, że okoliczności na to pozwolą, jak co roku spotkamy się w Kostrzynie nad Odrą.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych organizowany od 1995 r.

Ubiegłoroczna odsłona imprezy pierwotnie miała odbyć się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 r. Ostatecznie festiwal odbył się online. Po raz pierwszy i (miejmy nadzieję) ostatni raz.

fot. A. Migda (Baza Mediów WOŚP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.