Blue Monday? Metal pomoże Ci przejść przez niego bez szwanku!

Blue Monday, który wypada dziś, to najbardziej dołujący dzień w roku. Jak przejść przez niego bez szwanku? Posłuchanie metalu to bardzo dobry pomysł.

Zdrowie psychiczne to coś, o co powinniśmy dbać. W ostatnim czasie niestety nie jest to łatwe, ale na szczęście jest metal. Jak wynika z badań, muzyka metalowa pomaga zachować higienę psychiczną, kanalizować gniew i lepiej radzić sobie ze stresem.

Jakiś czas temu Nick Perham, doktor psychologii i wykładowca Cardiff Metropolitan University, a przy tym oddany metalhead, przeprowadził badania, udowadniając, że metal może mieć zbawienny wpływ na naszą psyche.

„Pomimo często brutalnych treści występujących w utworach metalowych ostatnio opublikowane badania pokazują, że fani metalu wcale nie wybuchają łatwo złością, co podważa sugerowane wcześniej negatywne skutki, do jakich rzekomo mogłoby prowadzić długotrwałe słuchanie takiej muzyki” – uważa badacz.

Dr Perham poszedł o krok dalej, przekonując, że słuchanie metalu nie dość, że nie szkodzi psychice, to może nawet mieć na nią zbawienne działanie.

„Badania wykazały, że osoby, które są fanami metalu od dawna, są bardziej szczęśliwe w wieku młodzieńczym, później zaś są lepiej dostosowane niż przeciętni niemetalowcy” – dodaje naukowiec.

Powołując się na samodzielnie przeprowadzone badania, dr Perham ocenił, że muzyka metalowa pomaga rozładować napięcie i ogranicza zachowania agresywne.

„Fani, którzy byli zdenerwowani, a później posłuchali heavy metalu, nie stali się jeszcze bardziej rozzłoszczeni. Wzrósł u nich udział pozytywnych emocji, co pozwala sądzić, że słuchanie ekstremalnych brzmień to zdrowy i praktyczny sposób na kanalizowanie gniewu” – wnioskuje dr Perham.

Cały artykuł dra Perhama możecie przeczytać na stronie Neuroscience News.

CZYTAJ TEŻ: EKSTREMALNY METAL NAJLEPSZY DO PRACY? TAK WYNIKA Z BADAŃ

To nie pierwsze badania, które zadają kłam teoriom, zgodnie z którymi metal szkodzi zdrowiu. Niedawno badacze z Uniwersytetu Australii Południowej dowiedli, że metal wspomaga zdrowie psychiczne młodzieży w przedziale wiekowym 18-24 lata. Co ciekawe, kilka lat wcześniej do podobnych wniosków doszła badaczka z innej renomowanej australijskiej uczelni – Genevieve Dingle z Uniwersytetu Queensland.

Blue Monday? Mamy na to sposób. Keep Calm and Listen to Slayer!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.