Black Veil Brides wydadzą album koncepcyjny. „The Phantom Tomorrow”

Ten rok ma przynieść kolejne wydawnictwo Black Veil Brides. Andy Biersack, wokalista grupy, zdradził, że Amerykanie pracują nad albumem koncepcyjnym. Jego tematem ma być kreowanie fałszywych idoli.

Po niespełna trzech latach od premiery ostatniej płyty post-hardcore’owcy z Ohio ogłosili premierę kolejnego albumu. „The Phantom Tomorrow” będzie szóstym longplayem w dorobku Black Veil Brides. Jego bohaterami mają być niejaki The Blackbird i banda wyrzutków określających swoją grupę „Widmem jutra”.

Swój najnowszy album Black Veil Brides zapowiedzieli jeszcze w 2020 r. wraz z premierą singla „Scarlet Cross”. Od tego czasu zespół milczy, ale nie znaczy to, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Grupa kończy przygotowywać wydawnictwo, o czym w wywiadzie udzielonym „Cutter’s Rockcast” opowiedział Andy Biersack, wokalista Black Veil Brides.

– To album koncepcyjny – podkreśla muzyk. – Równolegle powstaje też komiks. Właśnie dzwonili do mnie z wydawnictwa. Pracujemy nad warstwą graficzną i tego typu rzeczami.

– Cała historia to przede wszystkim… W naszym społeczeństwie, zwłaszcza teraz, uwielbiamy tworzyć bohaterów. Mamy obsesję na punkcie ludzi, którzy często mają gdzieś nas i innych. Kreujemy fałszywych bohaterów, fałszywych idoli – zauważa Biersack. – W naszej historii bierzemy taką mityczną postać i ludzi dających jej moc, którzy ostatecznie odwracają się od niej, bo nikt nie jest w stanie spełnić oczekiwań, jakie mamy wobec swoich idoli. Jest to więc alternatywna wersja naszej własnej rzeczywistości, gdzie obsesja na punkcie bohaterów, wizerunku kogoś, kto ma takie aspiracje, w jakimś stopniu jest poza kontrolą i staje się częścią naszego funkcjonowania.

Biersack wyjawił, że długo pracował nad konceptem „The Phantom Tomorrow”, układając fabułę i szkicując poszczególne postaci, jakie mają pojawić się w uniwersum szóstej płyty Black Veil Brides. Jej szczegóły mamy poznać niebawem. Kolejne epizody historii mają być publikowane stopniowo.

Singiel „Scarlet Cross”, jak na razie jedyny opublikowany utwór z „The Phantom Tomorrow”, przypominamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: GITARZYSTA BLACK VEIL BRIDES ZACHOROWAŁ NA COVID-19

Przypomnijmy: Black Veil Brides mieli zagrać w Polsce w ubiegłym roku. Koncert, który pierwotnie miał odbyć się w warszawskiej Progresji, został przełożony na 17 czerwca 2021 r. Dzień wcześniej. Czyli 16 czerwca, Black Veil Brides mają zagrać dodatkowy koncert we Wrocławiu. W świetle najnowszych danych o rozwoju pandemii w Polsce dojście do skutku obu wydarzeń wydaje się mało prawdopodobne. Póki co jednak żaden z koncertów nie został jeszcze odwołany.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV