Black Veil Brides prezentują singiel „Crimson Skies”. Nowy album na jesień

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, Black Veil Brides świętowaliby dziś premierę płyty „The Phantom Tomorrow”. Grupa musiała nieco wszystko opóźnić, ale w ramach rekompensaty udostępnia nowy singiel „Crimson Skies”.

Black Veil Brides w maju poinformowali, że premiera „The Phantom Tomorrow”, szóstego wydawnictwa w ich dorobku, ukaże się dopiero jesienią. Pierwotnie krążek miał trafić do sprzedaży 4 czerwca. Opóźnienie zespół tłumaczył problemami z szeroko pojętą produkcją.

„Jak wiecie, pandemia dotknęła gospodarkę na każdym poziomie. Branża muzyczna przyjęła szczególnie mocny cios również w tym sensie, że są ogromne opóźnienia w produkcji takich rzeczy, jak płyty winylowe, płyty CD, także w produkcji wielu innych rzeczy, które wiążą się w wydawaniem muzyki” – w oficjalnym komunikacie tłumaczył wokalista Andy Biersack.

Amerykanie z Ohio obiecali, że dłuższy okres oczekiwania zrekompensują fanom większą liczbą singli, teledysków i innych atrakcji – i póki co wywiązują się z tej obietnicy. Na kanale Black Veil Brides pojawił się kolejny singiel promujący album „The Phantom Tomorrow”.

Jeszcze gorącą nowość w postaci utworu „Crimson Skies” możecie sprawdzić poniżej.

Swój najnowszy album Black Veil Brides zapowiedzieli jeszcze w 2020 r. wraz z premierą singla „Scarlet Cross”. „The Phantom Tomorrow” to pierwszy pełnoprawny concept album w dorobku grupy. Jego bohaterami mają być niejaki The Blackbird i banda wyrzutków nazywających swoją grupę „Widmem jutra”.

– Cała historia to przede wszystkim… W naszym społeczeństwie, zwłaszcza teraz, uwielbiamy tworzyć bohaterów. Mamy obsesję na punkcie ludzi, którzy często mają gdzieś nas i innych. Kreujemy fałszywych bohaterów, fałszywych idoli – zauważa frontman Black Veil Brides.

– W naszej historii bierzemy taką mityczną postać i ludzi dających jej moc, którzy ostatecznie odwracają się od niej, bo nikt nie jest w stanie spełnić oczekiwań, jakie mamy wobec swoich idoli. Jest to więc alternatywna wersja naszej własnej rzeczywistości, gdzie obsesja na punkcie bohaterów, wizerunku kogoś, kto ma takie aspiracje, w jakimś stopniu jest poza kontrolą i staje się częścią naszego funkcjonowania – tłumaczy Biersack.

Biersack wyjawił, że długo pracował nad konceptem „The Phantom Tomorrow”, układając fabułę i szkicując poszczególne postaci, jakie mają pojawić się w uniwersum szóstej płyty Black Veil Brides. Kolejne epizody historii zawartej w „The Phantom Tomorrow” mają być prezentowane stopniowo wraz z następującymi po sobie singlami.

CZYTAJ TEŻ: MARIA BRINK I ANDY BIERSACK WE WSPÓLNYM SINGLU „MEET ME IN FIRE”

Przypomnijmy: Black Veil Brides mieli pojawić się w Polsce w ubiegłym roku. Z powodu pandemii wydarzenie nie doszło jednak do skutku, podobnie jak tegoroczne koncerty popularnej kapeli. Koncerty odbędą się, ale dopiero w 2022 r. Zespół 7 czerwca 2022 r. wystąpi w Warszawie i dzień później we Wrocławiu. Oba wydarzenia organizuje agencja Winiary Bookings.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV