Bilety na koncerty są zbyt tanie? Tak twierdzą rynkowi giganci

Nie jest tajemnicą, że koncerty nie są tanią rozrywką. Ceny niektórych biletów mogą przyprawić o zawrót głowy, ale zdaniem organizatorów wcale nie są one wygórowane. Michael Rapino, szef Live Nation, wprost mówi, że bilety na koncerty są zbyt tanie.

Ceny biletów na koncerty to temat rzeka. Patrząc na to, ile trzeba było zapłacić za możliwość zobaczenia dużej gwiazdy jeszcze kilka lat temu, przeciętne ceny biletów mogą wydać się horrendalne. Z drugiej strony ceny większości produktów poszybowały w górę, co poniekąd tłumaczy wzrost cen biletów. Ale dlaczego wejściówki na koncerty danego wykonawcy w Berlinie czy Pradze często są tańsze od tych, jakie sprzedawane są na analogiczne wydarzenia w Warszawie czy Krakowie?

Trudno za tym wszystkim nadążyć. Jedno jest pewne: chcąc zobaczyć w ciągu roku choćby kilku ulubionych artystów, trzeba się wykosztować, zwłaszcza jeśli nasi idole są naprawdę dużymi gwiazdami.

Koncerty są „niesamowitą okazją”

Portal MarketWatch.com przytacza wypowiedź Michaela Rapino, szefa Live Nation Entertainment Inc., który przekonuje, że bilety na koncerty są „niesamowitą okazją” w porównaniu do innych rodzajów rozrywek, jednocześnie sugerując, że powinny zostać podniesione.

Podobnego zdania jest Joe Berchtold, szef Ticktetmaster.

– Ceny większości koncertów są bardzo rozsądne z punktu widzenia fanów – twierdzi Berchtold.

– Odnosząc to do rzeczywistości, to nie fani muzyki czerpią największe korzyści z niskich cen – dodaje szef Ticketmaster.

Nieuczciwi sprzedawcy

Kto zatem korzysta najbardziej na współczesnych cenach biletów, które zdaniem włodarzy Live Nation i Ticketmaster są zaniżone? MarketWatch.com zwraca uwagę na osoby odsprzedające bilety po zawyżonych cenach, często kupujące duże ilości biletów w oficjalnej sprzedaży i w ten sposób celowo uszczuplające ich pulę. W przypadku wyprzedanych koncertów taki proceder może przynieść spore przychody. Wiele osób rozpaczliwe szuka bowiem biletów na ostatnią chwilę. Tacy fani są w stanie zapłacić więcej. To właśnie z takimi praktykami zamierzają walczyć koncertowi giganci. Jak? Cóż, liczcie się z tym, że bilety na koncerty nie będą tanieć. Wręcz przeciwnie – wkrótce koncerty mogą stać się jeszcze droższe.

Jak kształtują się ceny biletów na koncerty w Polsce w 2020? Zachęcamy do sprawdzenia naszej koncertowej rozpiski na najbliższe 12 miesięcy. Rozpiska uwzględnia ceny biletów na poszczególne wydarzenia. Bawcie się dobrze!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.