Aplikacja Excelsior Pass szansą na powrót koncertów?

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. W obliczu obecnych realiów trwają prace nad tym, by umożliwić organizację koncertów, nawet jeśli walka z zarazą potrwa dłużej niż pierwotnie zakładano. W fazie testów jest nowa aplikacja mająca pozwolić na bezpieczne odbywanie się imprez masowych.

Rozwój nowych technologii to jedna z tych dziedzin, w których można upatrywać szans na oswojenie pandemii. Wiedzą o tym firmy organizujące koncerty. Wszystko wskazuje na to, że korzystanie ze specjalnych aplikacji będzie kluczem do bezpiecznego odbywania się imprez masowych w dobie koronawirusa.

W ostatnich dniach informowaliśmy o największym jak dotąd koncercie-eksperymencie w Barcelonie. Jednym z najważniejszych aspektów, jakie sprawdzano, były ekspresowe testy na obecność koronawirusa i przekazywanie wyników w czasie rzeczywistym za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Podobna aplikacja ma pomóc w otwarciu klubów i hal koncertowych w Nowym Jorku. Mowa o apce Excelsior Pass, której zadaniem będzie weryfikowanie, czy dana osoba może wejść na koncert lub inne wydarzenie, czy nie powinna zostać wpuszczona ze względów bezpieczeństwa.

Jak działa aplikacja? Jej zadaniem jest przede wszystkim informowanie, czy użytkownik telefonu jest zaszczepiony, a także czy nie choruje na COVID-19. Aplikacja łączy się bezpośrednio z centralnym systemem, co oznacza, że wszystkie informacje są na bieżąco aktualizowane.

– Mieszkańcy Nowego Jorku udowodnili już, że są w stanie przestrzegać zasad przeciwdziałania COVID-19. Innowacyjna technologia Excelsior Pass to kolejne narzędzie walki z wirusem pozwalające bezpiecznie otworzyć się kolejnym sektorom gospodarki – komentuje Andrew Cuomo, gubernator Nowego Jorku.

Cuomo podkreśla, że nie można wybierać pomiędzy zdrowiem a gospodarką, a jedyna droga to szukanie rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo i zarazem pozwalających lokalnym społecznościom na normalne funkcjonowanie.

CZYTAJ TEŻ: TAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ KONCERTY? PRZEŁOMOWY EKSPERYMENT W HISZPANII

Wraz z rozwojem programu szczepień Stany Zjednoczone powoli zaczynają wracać do rzeczywistości sprzed wybuchu pandemii. Dla większości krajów Europy, w tym dla Polski, prognozy są mniej optymistyczne. Tu powrót koncertów wciąż wydaje się odległą perspektywą…

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV