Znamy kolejnego zagranicznego wykonawcę Pol’and’Rock Festival

Znamy kolejną gwiazdę tegorocznego Pol’and’Rock Festival. Na dużej scenie „najpiękniejszego festiwalu świata” wystąpi hardcore’owa formacja Tagada Jones. Będzie to jej pierwszy koncert w Polsce.

Zespół Tagada Jones został założony w 1993 r. w bretońskim mieście Rennes jako stricte punkowa formacja. Z czasem Francuzi zaczęli eksperymentować z elektronicznymi i post-industrialnymi brzmieniami, wydając płyty „L’Envers Du Decor” w 2005 r. i „Le Feu Aux Poudres” rok później. Kapela wróciła do oldschoolowego, gniewnego punka na późniejszych albumach: „Dissident” z 2014 r. i „La Peste & le Cholera” z 2017 r.. Ostatni krążek Tagada Jones to wydane w 2018 r. nagranie ich występu podczas festiwalu Hellfest we Francji, gdzie grupa dała prawdziwy popis mocno punkowego grania. Zawrotne tempo perkusji, piorunujące riffy i pełen emocji, bezkompromisowy wokal składają się na niepodrabialne brzmienie Tagada Jones.

Muzycy tworzący Tagada Jones są oddani, pewni siebie i gotowi na wyzwania, które przyniosą im trasy koncertowe w 2020 r.. Bretończycy dzielą się z publicznością swoją niepowtarzalną energią i niezmierzonym entuzjazmem – zatem – do zobaczenia w pogo!

Dotychczas ogłoszone gwiazdy Pol’and’Rock Festival 2020 to – obok Tagada Jones – m.in. zespoły: Clutch, While She Sleeps, King Gizzard & the Lizard Wizard i Dropkick Murphys.

Kolejne ogłoszenia wkrótce!

Pol’and’Rock Festival odbędzie się między 30 lipca a 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Ubiegłoroczny Pol’and’Rock Festival odbywał się w dniach 1-3 sierpnia 2019 r. Według organizatorów w imprezie wzięło udział ponad 750 tys. uczestników. Głównymi gwiazdami 25. Pol’and’Rock Festival były zespoły Parkway Drive, Prophets of Rage, Skunk Anansie, Acid Drinkers, Decapitated i Kult.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV