Znamy datę premiery i szczegóły nowej płyty A Perfect Circle!

Doczekaliśmy się – obóz A Perfect Circle odsłania karty. Pierwszy od ponad dekady album grupy ukaże się 20 kwietnia nakładem BMG. Znajdzie się na nim 12 premierowych utworów, w tym utwór „TalkTalk”, który właśnie trafił do sieci.

Jeśli chodzi o najbardziej wyczekiwane płyty 2018 r., nowy album A Perfect Circle plasuje się wysoko. Oficjalnie zapowiedziany w 2017 r., pierwotnie miał ukazać się jeszcze w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało, co bynajmniej nie oznacza, że fani inteligentnego brzmienia APC powinni czuć się zaniepokojeni. Dlaczego?

To już oficjalne: pierwszy longplay APC od czasu eMOTIVe z 2004 r. trafi do sprzedaży 20 kwietnia!

Krążek będzie zatytułowany „Eat the Elephant”. Znajdzie się na nim 12 utworów (pełna tracklista poniżej), w tym 3 dotychczas opublikowane single: „The Doomed”, „Disillusioned” i jeszcze gorący „TalkTalk”. Całość wyprodukował Dave Sardy, człowiek znany ze współpracy z Marilynem Mansonem, Slayerem i Wolfmother.

– Chciałem, żeby ten album miał producenta, żeby nasza rola tym razem była nieco inna. Nie patrzyliśmy na budżet itd. Dave skoncentrował się na swojej pracy i spojrzał na naszą twórczość w sposób, w jaki ja nie byłem w stanie spojrzeć na nią w przeszłości – wyjaśnia Billy Howerdel, gitarzysta APC, który wraz z kolegami z zespołu wyprodukował wszystkie trzy dotychczasowe albumy grupy.

– Powiedziałbym, że ten materiał to najlepsze utwory, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, a już na pewno najlepsze rzeczy, jakie mogliście usłyszeć, jeżeli chodzi o Maynarda – zapowiada Howerdel.

Trzymamy za słowo.

Skład A Perfect Circle obok wspomnianych Billy’ego Howerdela i Maynarda Jamesa Keenana tworzą: James Iha (gitara), Matt McJunkins (gitara basowa) i Jeff Friedl (perkusja).

Tracklista „Eat the Elephant”:

1. Eat the Elephant
2. Disillusioned
3. The Contrarian
4. The Doomed
5. So Long, and Thanks for All the Fish
6. TalkTalk
7. By and Down the River
8. Delicious
9. DLB
10. Hourglass
11. Feathers
12. Get the Lead Out

Komentarze

Dodaj komentarz