Trzy znaczące festiwale wrócą w 2017. Będzie głośno!

Wszystko wskazuje na to, że przyszły rok okaże się łaskawy dla miłośników ciężkich brzmień. W 2017 r. na festiwalową mapę Polski powrócą trzy uznane imprezy, które zaliczyły ostatnio przerwę: Rocket Fetival, Metal Hammer Festival i Metalmania. Lepiej już teraz się przygotujcie – będzie głośno!

Miłośnicy ciężkiego rocka i metalu w przyszłym roku nie będą mogli narzekać na brak wydarzeń muzycznych do zaliczenia. Rok 2017 zapowiada się jako rok powrotów. W Polsce – przede wszystkim festiwalowych.

Metalmania

Największe emocji budzi Metalmania. Jeden z najważniejszych i zarazem najgłośniejszych festiwali skierowanych do miłośników metalu w 2017 r. powróci po 9-letniej przerwie.

Jak poinformowali organizatorzy, w line-upie przyszłorocznej odsłony Metalmanii znajdą się tacy wykonawcy, jak Moonspell, Sodom czy Coroner. Nie zabraknie też przedstawicieli rodzimej sceny, by wymienić Obscure Sphinx czy zdobywających coraz większą popularność poznaniaków z ThermiT. Całość odbędzie się w Katowicach, czyli bez zmian, bo przypomnijmy: od 1986 do 1991 oraz od 2000 do 2008 r. Metalmania gościła właśnie w Katowicach, a dokładniej: w Spodku. Tam też festiwal odbędzie się 22 kwietnia 2017 r.

Bilety na Metalmanię dostępne via [link]

Metal Hammer Festival

Również w Katowicach, również w Spodku odbędzie się inna powracająca po przerwie, znakomicie zapowiadająca się impreza w klimacie rock/metal. Mowa o Metal Hammer Festival, którego headlinerem będzie przerażająco nieprzewidywalny Marilyn Manson.

Jeżeli chodzi o ostatnią edycję Metal Hammer Festival, odbyła się ona w 2015 r. i była skupiona wokół prog-rocka. Wówczas główną gwiazdą imprezy była grupa Dream Theater; wcześniej festiwal gościł m.in. zespoły Tool i Judas Priest. W tym roku festiwal odbędzie się 21 lipca.

Bilety na Metal Hammer Festival dostepne via [link]

Rocket Festival

Podobnie jak Metal Hammer Festival, rok pauzował Rocket Festival. W tym roku Rocket odbędzie się 18 lutego w Hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu. Zagrają Luxtorpeda, Lao Che, Armia i Chupa.

Bilety na Metal Hammer Festival dostepne via [link].

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV